Nieodpowiedzialna 24-latka straciła prawo jazdyCzas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

Kontrola prędkości zakończyła się dla mieszkanki powiatu radomskiego utratą prawa jazdy na trzy miesiące i wysokim mandatem karnym. Policyjne urządzenie do pomiaru wykazało 111 km/h w obszarze zabudowanym.

9 stycznia br., policjanci z lipskiej drogówki kontrolowali prędkość na ul. Radomskiej w Siennie. W pewnym momencie zauważyli jadący zdecydowanie za szybko pojazd marki Opel. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało 111 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie prędkości do 50 km/h. Zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedziała 24-letnia mieszkanka powiatu radomskiego. Na kobietę, która znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość o obszarze zabudowanym nałożono mandat karny w wysokości 2000 złotych. Mundurowi zatrzymali jej również prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Prędkość to jeden z głównych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo na drogach. To także główna przyczyna ciężkich obrażeń uczestników wypadków drogowych. O prędkości z jaką jedzie samochód decyduje człowiek i to on będzie ponosił konsekwencje wynikające z błędnych decyzji.

Nadmierna prędkość przyczyniła się do wielu tragedii na drodze. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Pamiętajcie, że nadmierna prędkość to nadaj jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Źródło: KPP w Lipsku.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.