Niemal 600 tys. zł dla jednostek OSP



Czas czytania: < 1 minutę

596 339,00 zł dla jednostek OSP z powiatu lipskiego.

Dziesięć jednostek OSP z powiatu lipskiego otrzyma łącznie 191 660 zł na zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń. Wsparcie trafi do Ochotniczych Straży Pożarny w Aleksandrowie Dużym, Ciepielowie, Lipsku, Pawliczce, Płósach, Podkońcach, Rzeczniowie, Siennie, Solcu nad Wisłą i Tymienicy.

 

OSP w Grabowcu, Rzeczniowie i Siennie otrzymają łącznie blisko 45 tys. zł na aktywowanie i doposażenie młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Jedenaście OSP z powiatu lipskiego otrzyma dotacje na budowę instalacji fotowoltaicznej. Po 29 520 zł na ten cel otrzymają: OSP w Chotczy-Józefowie, Grabowcu, Grechowie, Jelance, Marianowie, Płósach, Podkońcach, Rybiczyźnie, Rzechowie, Rzeczniowie i Wólce Modrzejowej. Inwestycje zmniejszą emisję CO2 oraz przyniosą oszczędności jednostkom.

OSP w Podkońcach otrzyma 34 999 zł dotacji na zakup agregatu prądotwórczego o mocy minimalnej 100kVA. Celem nowego programu WFOŚiGW w Warszawie jest wyposażenie wybranych jednostek OSP w agregaty, tak, aby te urządzenia były dostępne w każdym powiecie w województwie mazowieckim. Wnioski są opiniowane przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z uwzględnieniem aktualnych potrzeb jednostek.

Źródło: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie; OSP Solec nad Wisłą; OSP Grabowiec; Podkońce – podkonce.blogspot.com; UG w Siennie.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.