Niebezpieczny osobnik na drodzeListen to this article
Czas czytania: < 1 minutę

W ubiegłym tygodniu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego lipskiej Policji w miejscowości Maruszów na drodze krajowej K-79 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem.

Podczas kontroli okazało się, że 38-letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Podjęta kontrola wobec motocyklisty wykazała kolejną nieprawidłowość.

Sprawdzenie kierowcy w policyjnej bazie wykazało, że mężczyzna posiadał orzeczony przez Sąd Okręgowy w Kielcach zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący na okres 3 lat.

Teraz mieszkaniec Ostrowca za popełnione przestępstwo ponownie będzie odpowiadał przed sądem.

Warto pamiętać, że:

Zgodnie z art. 244 k.k. kierowca popełnia przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów, wówczas, gdy zakaz prowadzenia pojazdów jest prawomocny, a kierowca pomimo tego nadal kieruje samochodem.

Co grozi za złamanie prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów?
Od 1 czerwca 2017 roku, weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, właśnie w zakresie złamania prawomocnego zakazu sądowego. W myśl tych przepisów kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15.

Warto też wiedzieć, że w takim przypadku Sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: Policja Lipsko

 

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.