Nie żyje Stanisława RysterCzas czytania: < 1 minutę

Nie żyje Stanisława Ryster, ikona telewizji, dziennikarka, która przez lata prowadziła popularny teleturniej “Wielka Gra”. Przez 30 lat gościła w domach Polaków.

Wiadomość o śmierci Stanisławy Ryster w czwartek po południu przekazał portal Onet, wskazując, że informację potwierdziła jej rodzina. Wcześniej Mariusz Machnikowski, jeden ze zwycięzców “Wielkiej Gry”, napisał na portalu X (dawniej Twitter): “Zmarła Stanisława Ryster. Jeśli ktoś był legendą TVP, to Ona na pewno”.

Stanisława Ryster urodziła się 2 maja 1942 we Lwowie. Była prawniczką i prezenterką telewizyjną związaną z Telewizją Polską. W latach 1975 – 2006 prowadziła teleturniej “Wielka Gra”.

Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Katowicach, a następnie studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim.

Stanisława Ryster 1966 rozpoczęła pracę w telewizji, gdzie początkowo prowadziła programy i teleturnieje młodzieżowe. W 1975 została gospodynią teleturnieju “Wielka Gra” w TVP, który prowadziła nieustająco do 2006. Program został jednak bez jej wiedzy zdjęty z anteny, o czym dowiedziała się w ostatniej chwili. Wówczas obiecała sobie, że do TVP już nie powróci.

Stanisława Ryster 2 maja skończyłaby 82 lata.

“Była absolutną perfekcjonistką, dbała o szczegóły, które dziś nawet nie przychodzą niektórym na myśl” – przekazał w czwartek w mediach społecznościowych dziennikarz Roman Czejarek, wspominając Stanisławę Ryster

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.