Most na trasie Odechów – Sienno – Ostrowiec oddany!zwolenpowiat.pl
Listen to this article
Czas czytania: 2 minut

Końca dobiegła przebudowa mostu wraz z obustronnymi dojazdami w ciągu drogi powiatowej nr 3536W na trasie Odechów-Sienno-Ostrowiec Świętokrzyski w miejscowości Kowalków-Kolonia.

Poszerzono tu jezdnię, wybudowano chodniki, nowe zjazdy i przejścia dla pieszych. 19 maja 2023 roku oficjalnie zakończono inwestycję i oddano ją do użytku. Wartość prac wyniosła 4,8 miliona złotych, przy czym dofinansowanie zewnętrzne to blisko 4 miliony złotych.
Most już gotowy

Dziś oficjalnie kończymy zadanie przebudowy obiektu mostowego wraz z obustronnymi dojazdami w Kowalkowie-Kolonii. Inwestycja ma ogromne znaczenie społeczno-gospodarcze, ponieważ trasa jest bardzo ważna komunikacyjnie. Dziennie przejeżdża nią około 2800 pojazdów, a stan techniczny mostu był zły i wymagał pilnej modernizacji. […] Przebudowana droga wraz z mostem poprawi bezpieczeństwo podróżnych, ale także pieszych przemieszczających się wzdłuż drogi, w tym młodzieży szkolnej uczęszczającej do pobliskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Sońty „Ośki” w Kowalkowie

– powiedział starosta zwoleński Stefan Bernaciak.
Jest bezpieczniej

Wykonawcą zakończonej inwestycji była firma Budromost-Starachowice Sp. z o.o. z Wąchocka. Prace budowlane wyceniono na 4 mln 941 tys. 906 zł. Samorząd powiatu pozyskał na realizację tego zadania aż 3 mln 952 tys. zł dofinasowania.  Wkład własny powiatu zwoleńskiego wyniósł więc 989 tys. 906 zł, a w części tych kosztów partycypuje samorząd gminy Kazanów.

Zakres prac objął przebudowę mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3536W na trasie Odechów-Sienno-Ostrowiec Świętokrzyski wraz z obustronnymi dojazdami. Inwestycja dotyczyła odcinka o długości 1,353 km w miejscowości Kowalków Kolonia – Wólka Gonciarska w gminie Kazanów. Droga została poszerzona i wzmocniono jej nawierzchnię. Pojawiły się również utwardzone pobocza o szerokości 1m, ciągi piesze z kostki brukowej, peron przystankowy, kanał technologiczny, wyznaczone przejścia dla pieszych oraz zjazdy do posesji i pól. Przebudowane zostały także skrzyżowania z drogami powiatowymi i gminnymi.

 

 

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.