Montaż kolektorów słonecznych na terenie Gminy Ciepielów!Czas czytania: 3 min.
Listen to this article

Dzięki projektowi Odnawialnych Źródeł Energii, na terenie Gminy Ciepielów zostanie zainstalowanych 250 urządzeń – kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła, za łączną kwotę ponad 6 milionów złotych, z czego unijna dotacja stanowić będzie ponad 4,6 miliona złotych.

Zadanie realizowane jest pod nazwą „Budowa instalacji OZE na bazie fotowoltaiki, kolektorów słonecznych i pomp ciepła na terenie gmin Rzeczniów, Ciepielów i Solec nad Wisłą” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 4.1 Odnawialne źródła energii Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Łączna wartość inwestycji to kwota 10,8 miliona złotych (w tym: 8,64 miliona unijnego dofinansowania). W ramach inwestycji Odnawialnych Źródeł Energii na terenie Gminy Ciepielów powstanie ponad 120 instalacji fotowoltaicznych, w tym 16 instalacji na wszystkich budynkach użyteczności publicznej (szkoły, remizy OSP, hydrofornie, oczyszczalnia ścieków itp.), 113 zestawów kolektorów słonecznych oraz 11 pomp ciepła (w tym jedna w budynku użyteczności publicznej). W ramach realizacji inwestycji do końca 2020 roku zainstalowane zostaną urządzenia OZE wraz pięcioletnią gwarancją i pełnym ubezpieczeniem.

Zgodnie z harmonogramem instalacje rozpoczęły się od 15 maja. Najpierw montowane będą kolektory słoneczne, następnie panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. Pierwsze instalacje na terenie Gminy już zamontowano.

Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące montażu kolektorów słonecznych. Przed przystąpieniem do montażu paneli, jeżeli tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, Urząd Gminy w Ciepielowie zorganizuje spotkania z mieszkańcami, na których przekazane zostaną szczegółowe informacje.

 

Źródło: Urząd Gminy w Ciepielowie.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.