Młodzież z wizytą w redakcji Twojego Radia Lipsko
6 listopada 2022 roku (tj. niedziela), redakcję Twojego Radia Lipsko odwiedziła młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku (grupa z Ukrainy i Kazachstanu, klasy I i II Technik Programista) – opiekun Renata Boniatowska.

W czasie pobytu w rozgłośni, uczniowie zapoznali się z pracą realizatora i spikera. Redaktor Naczelny Twojego Radia Lipsko, Władysław Bajkowski omówił funkcję studia nagraniowego i emisyjnego. Młodzież poznała również historię lipskiego radia. Redaktor powiedział, że Twoje Radio Lipsko oficjalnie istnieje od 7 lutego 2001 roku. Radio dociera do społeczeństwa z informacjami o życiu kulturalnym w gminie, problemach społecznych, pracy samorządu. Władysław Bajkowski poinformował młodzież, że z pracą przy radiowym mikrofonie związany jest od końca lat 60. Pracował w rozgłośniach studenckich w Krakowie, w rozgłośni radiowej Stoczni Gdynia, a także współpracował z Polskim Radiem Kraków. Lipską rozgłośnią radiową kieruje od 2003 roku. Radio to jego życiowa pasja.

Uczniowie dowiedzieli się, że wielu absolwentów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku współpracowało z radiem (staż, wolontariat). Ci uczniowie to: Magda Sosińska, Ewelina Ciupa, Marta Biernacka, Aleksandra Mejzner, Katarzyna Wietrzyńska, Marta Jabłońska, Edyta Pękala, Grzegorz Jakubczyk, Łukasz Hmielewski itd.

Ostatnim punktem wizyty w radiu był udział młodzieży w nagraniu. Uczniowie powiedzieli kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach, szkole, internacie. Odsłuchiwanie nagranych głosów dostarczyło wszystkim wielu emocji.

Redaktor zwrócił się do uczniów z propozycją czytania na antenie radia serwisu informacyjnego w języku ukraińskim i kazachskim. Pewnie już niedługo usłyszymy uczniów na antenie Twojego Radia Lipsko.

Spotkanie w redakcji zakończyło pamiątkowe zdjęcie.

Źródło: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.