MBA Szewczyka nieważne? Areszty za poświadczenie nieprawdyscreen
Czas czytania: 2 min.

Szkoła, która nadała dyplom wójtowi na masową skalę wydaje tanie i szybkie dyplomy MBA, które uprawniają do zasiadania w zarządach i radach nadzorczych spółek skarbu państwa. Powstała TYLKO po to, by politycy PiS i ich rodziny, znajomi mogli kupić dyplom za 10 tysięcy – pisaliśmy w czerwcu ubiegłego roku.

Płacisz 9 tysięcy i masz dyplom. Możesz nawet za kilkaset złoty  wyrobić sobie uprawnienia rolnicze, nauczycielskie czy do prowadzenia placówki służby zdrowia.

Takim dyplomem chwalił się wójt (wtedy) Ciepielowa – Artur Szewczyk.

Ciekawe ile osób z powiatu taki dyplom sobie kupiło.

Bo stało się nieuniknione. 

Śląski pion Prokuratury Krajowej przedstawił zarzuty siedmiu osobom w śledztwie dotyczącym m.in. zorganizowanej grupy przestępczej działającej na jednej z niepublicznych szkół wyższych, w tym rektorowi warszawskiej uczelni niepublicznej oraz pięciu innym osobom związanym z uczelnią.

– Skala fikcji, potwierdzonej lewymi dyplomami, jakie wystawiała uczelnia jest porażająca – mówi dla “Rzeczpospolitej” rozmówca.Osoby te usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnienie przestępstw polegających na wystawianiu poświadczających nieprawdę dokumentów ukończenia studiów podyplomowych i przyjmowaniu w związku z tym korzyści majątkowych oraz osobistych.

Najwięcej zarzutów postawiono kierującemu zorganizowaną grupą przestępczą Pawłowi Cz. w związku z pełnieniem przez niego funkcji publicznej rektora wyższej uczelni niepublicznej.

Prokurator zarzucił popełnienie łącznie 30 przestępstw polegających przede wszystkim na przyjmowaniu korzyści majątkowych w zamian za wystawienie poświadczających nieprawdę dokumentów w postaci świadectw ukończenia studiów podyplomowych.Wiarygodność dokumentów wydawanych przez Collegium Humanum miały zapewniać  zagraniczne uczelnie, jednak okazało się, że nie miały one uprawnień do prowadzenia studiów MBA. A skoro tak to dokument, za który zapłacił wójt Ciepielowa może być całkowicie nieważny.

 

Minister nauki był pytany o tą sprawę w rozmowie z Polskim Radiem PiK. – Wszystko, co obywatel otrzymuje od instytucji, która łamie prawo, a więc działa nielegalnie, musi być unieważnione – podkreślił Wieczorek.

Na podstawie tvn24.pl

Nasz sondaż. Zagłosuj

Tak z ciekawości pytanie :)
Czy wybralibyście twórcę i naczelnego MojeLipsko.info na swojego wójta/burmistrza?

wspieraj nas cyklicznie

1 Komentarz

  1. A ja jestem ciekaw czy ujawnią wszystkie nazwiska osób którzy mają ten dyplom czy tylko kilka.
    I sprawdził bym wszystkie niepubliczne szkoły wyższe bo to był przekręt kupowanie dyplomów na raty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.