Mariusz Strąk o obecnej sytuacji w Gminie Sienno!Listen to this article
Czas czytania: 1 minutę

Czy wpływy z podatku PIT do gminnego budżetu są już zauważalne? Czy władze gminy przygotowały plan działań naprawczych? Jakie poczynią oszczędności?

Mariusz Strąk, Wójt Gminy Sienno:

Jakiś czas temu sam wyszedłem z inicjatywą, aby za drugi kwartał umarzać przedsiębiorcom podatki za nieruchomości, bądź opłaty za czynsz. Nie orientowałem się jaka będzie obniżka z tytułu podatku za PIT. Są w naszej gminie firmy, gdzie obroty spadły, ograniczono zatrudnienie i pandemia koronawirusa w pewnym sensie zahamowuje rozwój naszej lokalnej gospodarki.

W gminie Sienno bez przeszkód odbywać się będą realizowane do tej pory inwestycje. Toczyć się będzie budowa szkoły muzycznej, ma być realizowany II etap budowy drogi z Janowa do Sienna, który gmina realizuje wraz z powiatem. Podpisano też umowę na pozyskanie środków pod budowę “Zielonego Ryneczku”, czyli targowiska w Siennie, gdzie miejscowi rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty.

Pandemia nie zatrzymała naszych inwestycji, ale na pewno nie odbędą się imprezy zaplanowane na najbliższe miesiące. Nie będzie Dni Kultury, a cykliczna uroczystość w Dębowym Polu będzie bardzo skromna. Mam nadzieję, że pandemia szybko się skończy i ludzie wrócą do normalnego życia.

Ja ze swojej strony muszę pochwalić mieszkańców, bo widzę, że stosują są do obostrzeń i są bardzo odpowiedzialni. Chodzą w maseczka, wchodzą pojedynczo do sklepów, stosują rękawiczki i dezynfekują ręce. Dzięki takim zachowaniom ten problem w końcu zniknie.

Źródło: Echo Dnia Radomskie.

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.