Mamy Mistrzów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym!
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 

13 kwietnia 2022 roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej ograniczeniami związanymi z COVID-19, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, podstawowych zasad, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, jak również kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Konkurs merytorycznie przygotowali i przeprowadzili policjanci Komendy Powiatowej Policji oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Lipsku przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz Oddziałem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Lipsku. Szkoła zapewniła wsparcie organizacyjne.

Do eliminacji powiatowych zgłosiło się 8 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z terenu powiatu lipskiego. Konkurs rozgrywano w dwóch grupach wiekowych, a tegoroczne konkurencje ograniczały się do testów pisemnych wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz testów skrzyżowań.

 

Po zaciętej i pełnej emocji rywalizacji wyniki eliminacji powiatowych ukształtowały się następująco:

Grupa młodsza (10-12 lat):

  • I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą
  • II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. prof. Józefa Pastuszki w Rzeczniowie
  • III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Boh. Walk Partyzanckich w Chotczy

Grupa starsza (13-15 lat):

  • I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. A. G. Bema w Lipsku
  • II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pawłowicach
  • III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grabowcu

W imieniu organizatorów nagrody wręczali: Zbigniew Ostrach – Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Lipskiego, Tomasz Bąk – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KP Policji, Tomasz Krzyczkowski – Komendant Powiatowy PSP w Lipsku, Krzysztof Furmanek – Prezes Oddziału PTTK, Mieczysław Mejzner – Dyrektor ZSOiT oraz Marek Łata – Wicedyrektor ZSOiT w Lipsku.

 

Do etapu rejonowego awansowały: Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. A. G. Bema w Lipsku.

Zwycięskie drużyny wezmą udział w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 28 kwietnia 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach.

Źródło: KPP w Lipsku; Starostwo Powiatowe w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.