Maltretowała królika!Czas czytania: < 1 minutę

Nie tylko psy i koty ale każde zwierzę zasługuje na szacunek i odpowiednie traktowanie i opiekę!

Policjanci ze Zwolenia oraz Posterunku Policji w Kazanowie, wspólnie ze strażą pożarną oraz przedstawicielami Stowarzyszenia „Pies z kotem” odebrali właścicielom królika, który był trzymany bez dostępu do światła dziennego, pożywienia i wody. 

W poniedziałek (29.04) Policjanci ze Zwolenia oraz Posterunku Policji w Kazanowie otrzymali informację od przedstawicieli Stowarzyszenia „Pies z kotem”, że na jednej z posesji na terenie gminy Tczów od kilku dni bez dostępu do światła dziennego, pożywienia oraz wody zamknięty jest królik.

Policjanci i przedstawiciele Stowarzyszenia natychmiast przystąpili do działania. N

a miejsce została wezwana również straż pożarna, która musiała przeciąć zabezpieczenie, ponieważ właścicielka nie chciała otworzyć gołębnika, w którym znajdował się królik.

Interwencja zakończyła się odebraniem właścicielce królika, który następnie został przekazany pod opiekę pracownikom stowarzyszenia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Zwoleniu. Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

Pamiętajmy, że zwierzę samo nie poskarży się na swojego właściciela, pomóc mu może jedynie inny człowiek.

Apelujemy do mieszkańców posiadających zwierzęta o przestrzeganie obowiązujących przepisów, a w szczególności o troskę i opiekę nad nimi.

Pamiętajmy również o tym, aby nie być obojętnym na krzywdę zwierząt i o każdej niepokojącej sytuacji natychmiast informować odpowiednie służby dzwoniąc pod numer 112.

Nie bądź obojętny – zareaguj!

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

1 Komentarz

  1. Trzymanie psa na łańcuchu w budzie czy kojcu 24/7 jest również maltretowaniem zwierzęcia. Pies nie ma możliwości swobodnego odejścia choćby w celu załatwienia potrzeb fizjologicznych, nie mówiąc już o braku zapewnienia mu w takim przypadku potrzeby bliskości. Buda czy kojec nie zapewnia
    mu ciepła czy chłodu (w zależności od pory roku). A do tego jeszcze nagminne podawanie mu nieprawidłowego jedzenia (czyli resztek, których nie zjedli ludzie) oraz braku STAŁEGO dostępu do wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.