Lipska Mleczarnia – nadszedł koniecscreen
Listen to this article
Czas czytania: 2 minut

Kilka dni temu dostaliśmy pytanie co z lipskim “Mlekiem”, ponieważ są zwolnienia. Czy zostaną zwolnieni wszyscy? Czy zakład będzie istniał?

Zapytaliśmy.

Oto odpowiedź:

 

Grupa Polmlek to dziś 15 zakładów produkcyjnych w Polsce i Maroko. Polmlek jest największym polskim przedsiębiorstwem branży mleczarskiej i drugą pod względem przychodów prywatną firmą przetwórstwa spożywczego w Polsce. By skutecznie się rozwijać, nie zmniejszać produkcji i utrzymać zatrudnienie w czasach widocznej od początku 2023 roku dekoniunktury na rynku mleczarskim, Polmlek elastycznie i dynamicznie dostosowuje się do potrzeb rynku. Modernizuje zakłady, zwiększa przerób mleka, automatyzowane są linie produkcyjne, wdrażane są międzynarodowe standardy jakości i bezpieczeństwa produkcji. Dziś wyroby Polmleku są obecne w 140 krajach świata. Produkcja na skalę lokalną to za mało, by zakłady mleczarskie mogły przetrwać, szczególnie w czasie widocznego kryzysu w rolnictwie i przetwórstwie spożywczym. 

Mleczarnia Mleko w Lipsku to mały zakład z ograniczonym potencjałem rozwoju. Ze względu na położenie zakładu, charakter produkcji (głownie manufaktura) ograniczone możliwości zwiększenia przerobu i pozyskania mleka mleczarnia nie może być dalej rozwijana. Część wytwarzanych w zakładzie twarogów i wyrobów mleczarskich będzie produkowane w innych, nowocześniejszych zakładach należących do Grupy Polmlek, tym samym znane i lubiane wśród lokalnych odbiorców twarogi i mleko nie znikną z rynku. 

Grupa Polmlek zatrudnia dziś ponad 4200 pracowników na terenie całego kraju i stale zwiększa zatrudnienie. 
W związku ze zmianą modelu i miejsca produkcji wyrobów z Lipska, wszyscy zatrudnieni dotąd w spółce Mleko pracownicy, jeśli tylko wyrażą zainteresowanie mogą być zatrudnieni w innych zakładach należących do Grupy Polmlek.

Redukcja zatrudnienia w spółce Mleko jest prowadzona stopniowo od marca 2023 roku, z poszanowaniem potrzeb naszych pracowników -wylicza Adam Gołaszewski prezes spółki Mleko.
Zarządzający zakładem w Lipsku deklarują pomoc każdemu odchodzącemu z zakładu pracownikowi,  chętnie przyjmiemy doświadczonych mleczarzy w zakładach Grupy Polmlek na terenie całego kraju, pomagamy również w znalezieniu pracy w innych zakładach na terenie Lipska. 

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
13 Komentarzy

  1. Te sk…. z Polmleku tak samo załatwili dobrze prosperującą mleczarnię w Kurowie. Naobiecywali cudów na kiju jak to będzie wspaniale gdy przejmą zakład. Po kilku tygodniach zaczęły się zwolnienia i stopniowe wyłączanie poszczególnych działów produkcyjnych. Potem została tylko zlewnia a teraz zostały potężne kupy gruzu. Szkoda że oddaliście swoje miejsca pracy. Niektóre małe mleczarnie prosperują mimo tego dzikiego kapitalizmu – np. Michów, Bychawa

  2. W Scandic Food też nieciekawie. Większość owoców zakład zakupuje gotowych. Niedługo z lipskich spozywek nic nie zostanie. Nie dość że wyzysk i ciężka praca to teraz likwidacje.

  3. Naprawdę dużo proponują. Przeprowadzka w świat za najniższą krajową… Pampersy na tych nowoczesnych liniach dorzucacie?

  4. Dla mnie zamknięcie Mleko, to fałsz i obłuda. Mleka było sporo w okolicy. Zakład był wygaszany od jakiegoś czasu, przez zamykanie różnych lini. Szedł keczup przemysłowo brali wszyscy, bo był dobry i tani.

  5. Dla władz Polmleku, 100 osob z Lipska, którzy stracili pracę, bez możliwości znalezienia innej w Lipsku, to nic nie znaczące ludki, nie ważne, że zakład przynosił dochody, chcieli większy i mają w Końskich, kto bogatemu zabroni, przykre to niestety…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.