Lipska karetka zderzyła się z osobówką!Czas czytania: 2 min.

Ambulans na sygnałach zderzył się z samochodem osobowym na skrzyżowaniu w Radomiu.

 

10 maja około godziny 13.20 na skrzyżowaniu ulic Grzecznarowskiego i Białej w Radomiu karetka zderzyła się z samochodem osobowym.

Jak informuje Kamil Warda z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, 60-letni kierujący ambulansem do przewozu krwi jechał z włączonymi sygnałami świetlnymi oraz dźwiękowymi. Wjechał on na skrzyżowanie na czerwonym świetle, gdzie zderzył się z jadącym zgodnie z przepisami volkswagenem kierowanym przez 52-letnią kobietę.

 

Na szczęście w wypadku nikt nie ucierpiał.

Wina z wypadek leży po stronie kierowcy ambulansu. Spowodowane jest to tym, że mimo bycia pojazdem uprzywilejowanym powinien zachować szczególną ostrożność.

 

Zgodnie z art. 53 ust. 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym, kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów pod pewnymi warunkami. Możliwe jest to wyłącznie gdy spełnione są łącznie trzy główne przesłanki:
  • uczestniczy w akcji ratowania życia, zdrowia lub mienia albo uczestniczy w akcji zapewnienia bezpieczeństwa publicznego albo jedzie w kolumnie pojazdów uprzywilejowanych albo wykonuje zadania związane z bezpieczeństwem osób przy władzy,
  • pojazd ma włączone światła drogowe lub mijania,
  • pojazd wysyła sygnały świetlne i dźwiękowe.

Źródło: Radio Plus Radom; Twój Radom; Karol Kwiecień, Gdzie suszą w Radomiu; Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2021 r. poz. 450).

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.