Lampy ogrodowe LED, jak upiększyć swój ogród?Czas czytania: 3 min.

Ogród to przestrzeń, o którą warto zadbać nie tylko pod kątem ładnego trawnika i ozdobnych nasadzeń, ale również oświetlenia. W ten sposób miło będzie spędzać w nim czas nawet wieczorami. Najlepszym wyborem na zewnątrz będą lampy ogrodowe LED. Są one energooszczędne i występują nawet w opcji z wbudowanymi panelami solarnymi. Gdzie warto je zamontować i czym kierować się podczas zakupu?

Lampy warto zamontować na tarasie i w miejscu do wypoczynku

Ogród powinien być takim miejscem, w którym można się zrelaksować i pooddychać na świeżym powietrzu. Z tego względu koniecznie trzeba zadbać o to, żeby znalazła się w nim przestrzeń, która będzie temu sprzyjać. Może być to taras, altana albo kącik z leżakami i hamakami.

W takim miejscu warto zamontować oświetlenie, które będzie delikatne i pozwoli odpocząć w przyjemnej atmosferze również wtedy, kiedy na zewnątrz jest już ciemno. Świetnym rozwiązaniem na pewno będą girlandy. Dają one względnie delikatne światło (oczywiście zależy to od ich mocy), przez co wyglądają niczym małe świecące punkciki i w żaden sposób nie męczą wzroku. Ich ogromną zaletą jest również to, że bardzo łatwo się je montuje. Wystarczy znaleźć miejsce, w którym można zaczepić końce girlandy. Jeśli łańcuch jest długi, warto jeszcze podwiesić go w kilku innych miejscach.

Wiele osób montuje girlandy wśród gałęzi drzew. Daje do wyjątkowo piękny efekt, zwłaszcza jeśli lampek jest więcej. Po zmroku wyglądają one niczym iskrzące się świetliki, nadając przestrzeni ogrodowej romantycznego klimatu.

Oświetlenie świetnie sprawdzi się też przy podjeździe

W ogrodzie oświetlenie powinno pojawić się nie tylko w miejscach, gdzie najczęściej spędza się czas, ale również wzdłuż ścieżek czy na podjeździe. Tam będzie spełniać rolę nie tylko dekoracyjną, ale również użytkową. Kiedy ścieżki, wejście do ogrodu czy podjazd są podświetlone, łatwiej się po nich poruszać. Jest to szczególnie ważne w przypadku, kiedy ma się dużą działkę, a garaż jest położony nieco dalej od wjazdu.

Lampy ogrodowe LED występują w wielu wariantach, przez co będą pasować do każdej przestrzeni. Na podjeździe można np. zamontować takie, które wyglądem przypominają kostkę. W dzień są one niemalże niezauważalne. Przy wjeździe albo wzdłuż ścieżek bardzo dobrze wyglądają lampy przypominające niewielkie latarnie. Można kupić je w różnych wysokościach. W nowoczesnych ogrodach w takich miejscach świetnie sprawdzają się oprawy w kształcie kuli. Są one bardzo dekoracyjne również wtedy, kiedy nie świecą.

Oprawy muszą być wysokiej jakości i być odporne na różne warunki atmosferyczne

Decydując się na zakup lamp ogrodowych należy pamiętać o tym, że będą one zamontowane na zewnątrz, co oznacza, że muszą być odporne na oddziaływanie deszczu czy intensywnych promieni słonecznych. Jest to szczególnie istotne wtedy, kiedy są instalowane bezpośrednio pod chmurką.

Parametrem, na który na pewno trzeba zwrócić uwagę jest stopień szczelności. Najlepszym wyborem do ogrodu są oprawy o klasie IP65.

Więcej ciekawych produktów LED na stronie ELED.pl

Materiał partnera

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.