Kultura masowa i aktywne formy wypoczynku w małych miejscowościachCzas czytania: < 1 minutę

Powszechny dostęp do kultury masowej i aktywne formy letniego wypoczynku w miejscu zamieszkania, to jeden z tematów poruszanych podczas spotkania Kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Rafała Molgi z Burmistrz Miasta i Gminy Solec nad Wisłą Małgorzatą Szymańską.

 

Podczas spotkania, które odbyło się 3 lipca br. w delegaturze MUW Radomiu przekazano zaproszenie na Dni Solca nad Wisłą, które odbędą się w najbliższy weekend.

Spotkanie było okazją do rozmowy na temat organizacji wydarzeń artystycznych oraz sportowo-rekreacyjnych w małych miejscowościach, związanych z letnim wypoczynkiem dzieci i młodzieży oraz dorosłych w miejscu zamieszkania.

Zdaniem rozmówców, to bardzo ważne, aby mieszkańcy w swoim miejscu zamieszkania mieli dostęp do kultury masowej oraz w miarę możliwości także do kultury wysokiej. Organizowane wydarzenia powinny uwzględniać różne gusta i zainteresowania artystyczne oraz sportowe i rekreacyjne. Każdy z mieszkańców w swoim miejscu zamieszkania powinien mieć możliwości aktywnego odpoczynku oraz realizacji swoich pasji i zainteresowań, także w ramach udziału w wydarzeniach integracyjnych organizowanych przez lokalne władze samorządowe.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

8 Komentarzy

 1. Rzeczywiście mamy już wszystko, tylko chleba i igrzysk brakuje.No nie! Brakuje też gladiatorów, lwów na łańcuchu i monet rzucanych w tłumie. “Lud rzymski można utrzymać w spokoju tylko rozdawnictwem zboża i igrzyskami” Ave Caesar, morituri te salutant -“Witaj Cezarze…” Jac żałosne, tak i bolesne.

   • Boli, serce dlatego że moje podatki idą na wycieczki […] do Radomia.Wycieczki nie po to aby pozyskać pieniadze na rozwój gminy ale aby rozmawiać. Rozmawiać nie o srategii, inwestycjach, rozwoju gmny ale o imprezach. Może jutro na Dniach Solca dowiemy sie o efektach tej spektakularnej wizyty?

   • Jak Gladiatora notorycznie boli, zakładam że od nieustannego myślenia, to odsyłam do lokalnej służby zdrowia. Dostanie to po co przyszedł i odejdzie tak jak przyszedł. Dalej boli?

 2. Jest już obiecana rehabilitacja, odbyła sie knferencja agrarystów w maju, aha jest info na stronie gminy gdzie kupić miód od lokalnych pszczelarzy 🙂 Dopełnieniem szczęscia mieszkańców będą imprezy i rozrywka … 💪

 3. Brawo, może wreszcie zmienić coś w tym “Ośrodku Kultury” (najlepiej wszystko). Tyle lat i ciągle nic, a jak jakaś impreza to i tak muszą ją robić pracownicy magistratu.
  PS.
  Nie ma czegoś takiego jak kultura masowa! Odbiorcą, uczestnikiem Kultury jest ZAWSZE pojedyncza osoba i ona powinna być podmiotem.

 4. Kultura masowa:wódki, piwa i kiełbasy wyborczej. A następnie syndrom dnia następnego, czyli kac, kac, kac moralny.

 5. Dobrze że to spotkanie sie odbylo, dalo sie zauwazyc jego efekty na wczrajszych Dniach Solca. A tak serio to takiej chałtury nie pamiętaja chyba najstarsi soleccy górale. Kiedy nastepne wydarzenie artystyczne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.