Kto powinien sięgnąć po koncentrat białka serwatkowego?
Popularność różnego rodzaju odżywek białkowych wynika m.in. faktu ich wysokiej uniwersalności. Bez względu na rodzaj celu treningowego oraz diety, białko jako budulec masy mięśniowej w organizmie człowieka jest po prostu niezbędne. To powoduje, że nie warto stawiać ograniczeń pod tym kątem, a po tzw. WPC (Whey Protein Concentrate) może sięgnąć niemalże każdy.

W takim razie warto przyjrzeć się temu, kto nie powinien sięgać po koncentrat białka serwatkowego, jednak będzie to wynikało przede wszystkim z powodów zdrowotnych. Zatem należy dowiedzieć się więcej na temat tego zagadnienia.

Czy każdy może sięgnąć po koncentrat białka serwatkowego?

Co do zasady tak, jednak warto mieć na uwadze to, czym jest sama serwatka. Są to swego rodzaju pozostałości po mleku, które przetwarza się do postaci serów lub jogurtów. W ten sposób utworzona serwatka jest zbudowana z szybko i łatwo trawionych białek przez organizm, a ponadto jest ona uważana za białko o szczególnie wysokiej jakości (razem z kazeiną). Wszystko z uwagi na fakt, że posiada ona w swoim składzie wszystkie niezbędne aminokwasy, których potrzebuje organizm do prawidłowego funkcjonowania.

To powoduje, że o ile sama serwatka jest jak najbardziej pożądana i nie ma żadnych szerszych przeciwwskazań do jej stosowania – to jej pochodzenie wymusza na pewnej grupie ludzi omijanie odżywek białkowych bazujących na koncentracie białka serwatkowego. Wszystko z uwagi na fakt, że część osób posiada nietolerancję laktozy, a WPC będzie ją jak najbardziej zawierał. Warto o tym pamiętać, zanim sięgnie się po określoną odżywkę białkową, ponieważ zamiast wspomóc organizm w osiągnięciu upragnionego celu treningowego – tylko pogorszy się własną sytuację.

Na szczęście, obecnie odżywki białkowe nie bazują jedynie na serwatce, czy też kazeinie. W dzisiejszych czasach nie brakuje także odżywek białkowych, które są tworzone w oparciu o białka pochodzenia zwierzęcego (wytwarzane z mięsa) oraz całkowicie wegańskich preparatów. W zależności od własnej sytuacji warto sięgnąć po określony produkt. Na szczęście w sklepie SFD (https://sklep.sfd.pl/Odzywki_bialkowe-k119.html) jest dostępna pełna i bogata oferta z zakresu odżywek białkowych, dlatego każda osoba będzie mogła znaleźć odżywkę białkową dla siebie.

Jakie są zalety koncentratu białka serwatkowego (WPC)?

WPC jako typ białka posiada szereg zalet, o których nie sposób nie wspomnieć. Przede wszystkim, jest ono dość ekonomicznym rozwiązaniem, a przez wiele osób uważane jest, że gwarantuje najlepszy stosunek ceny do jakości. W najlepszych koncentratach białka serwatkowego, ilość białka jest zbliżona do tej, którą gwarantują izolaty, natomiast cena pozostaje odpowiednia – taka jak na potrzeby koncentratów. Świetnie pokazuje to odżywka białkowa ALLNUTRITION Whey Protein (https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Whey_Protein-opis33284.html#opis).

WPC tej klasy gwarantuje przede wszystkim szybką wchłanialność, wysoki poziom aminokwasów (BCAA), a także niską zawartość sodu w składzie odżywki. Tego typu wysokiej jakości koncentraty białka serwatkowego, świetnie sprawdzą się zarówno na potrzeby budowania masy mięśniowej i codziennej diety, jak i w przypadku chęci dostarczenia białek do regeneracji powysiłkowej.

Artykuł promocyjny.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.