Ks. Michał Rapacz nowym błogosławionymCzas czytania: < 1 minutę

Papież: niech ks. Michał Rapacz będzie dla was wzorem wierności

Papież zachęca Polaków do modlitwy za Ojczyznę i o pokój za wstawiennictwem bł. ks. Michała Rapacza, zamordowanego przez komunistów w 1946 r. Jego beatyfikacja odbyła się w ubiegłą sobotę w Krakowie. Franciszek przypomniał o tym w słowie do Polaków podczas audiencji ogólnej.
„Dziękując Panu Bogu za nowego błogosławionego, którym jest męczennik komunizmu, ks. Michał Rapacz, módlmy się, by jego świadectwo stało się znakiem pocieszenia od Boga, w tych czasach naznaczonych wojnami”.
– mówił papież.
Franciszek życzył Polakom, by jego przykład uczył wierności Bogu, odpowiadania dobrem na zło, angażowania się w budowanie świata opartego na braterstwie i pokoju.
„Błogosławiony ks. Michale, oręduj za Polską i za pokojem na świecie!”
– dodał Ojciec Święty.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

2 Komentarze

  1. Pięknie. Przy tej okazji może warto również wspomnieć o zabójstach, prześladowaniach i zagładzie innych w imię Jezusa Chrystusa. Terror, cierpienie i śmierć w Indii, Afryce w Ameryce gdzie zagładzie uległy całe cywilizacje: Azteków i Inków…🙈🙉🙊

  2. Może przy tej okazji warto wspomnieć o tych, którzy ponieśli śmierć, którą przynieśli w imię Jezusa Chrystusa do Afryki, Indii. No i Ameryki gdzie udało się im zgładzić całe cywilizacje Azteków i Inków (🙈🙉🙊)😡

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.