Kradzież z włamaniem! Ukradli pieniądze, broń i… wódkę!
Policjanci z Lipska zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do automatu myjni samochodowej i domku letniskowego. Łupem sprawców padła kaseta z pieniędzmi, telewizor, wiatrówka oraz 18 butelek wódki. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie im zarzutów kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny lipskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie miasta Lipsko doszło do dwóch kradzieży z włamaniem. Nieznani wówczas sprawcy włamali się do automatu urządzenia odkurzającego i automatu ze środkami czystości znajdujących się na terenie bezdotykowej myjni samochodowej, zabierając metalową kasetę z pieniędzmi. Powodując łącznie straty w wysokości 6 060,00 zł. Tego samego dnia ,sprawcy wybijając szybę, włamali się do domku letniskowego, skąd dokonali zaboru telewizora, wiatrówki oraz 18 butelek wódki na stratę 1 500,00 zł.

W wyniku podjętych czynności operacyjnych, policjanci wytypowali sprawców włamania i kradzieży. Potwierdził to użyty na miejscu pies służbowy policji, który doprowadził do miejsca zamieszkania sprawców. Pod wskazanym adresem odnaleziono przedmioty pochodzące z miejsca kradzieży z włamaniem.

Jak się okazało, byli to dwaj mieszkańcy naszego powiatu w wieku 32 i 26-lat, którzy zostali zatrzymani. Zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów kradzieży z włamaniem. Obydwaj przyznali się do przedstawionych zarzutów. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.