Koronawirus w Urzędzie Gminy w Solcu nad Wisłą!Czas czytania: < 1 minutę

15 października okazało się, że pozytywny wynik na COVID-19 ma jeden z pracowników Urzędu Gminy w Solcu nad Wisłą.

U urzędnika, objawy choroby są wyraźnie widoczne.

Na szczęście w tym przypadku zagrożenie wydaje się być niewielkie, ponieważ jest na urlopie od 6 października i nie miał bezpośredniego kontaktu z innymi pracownikami.

– mówi Marek Szymczyk.

To jednak nie koniec problemów Urzędu Gminy, ponieważ czterech kolejnych pracowników objętych zostało domową kwarantanną.

Trójka z nich to rodzice uczniów szkoły w Solcu nad Wisłą. Dzieci są z tej klasy, której wychowawczyni zachorowała na koronawirusa. Nasza społeczność jest stosunkowo mała i nic dziwnego, że doszło do takiej sytuacji.

– zauważa wójt Solca nad Wisłą.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Urząd Gminy zmienia tryb pracy. Od poniedziałku wprowadzony zostanie rotacyjny tryb pracy. Ograniczona zostanie też bezpośrednia obsługa interesantów. W miarę możliwości wszystkie sprawy będą załatwiane telefonicznie.

Będziemy starali się dostosować do potrzeb naszych mieszkańców. Zdajemy sobie sprawę, że czasem fizyczna obecność w urzędzie jest konieczna. Zwłaszcza teraz, kiedy trwa powszechny spis rolny i gonią terminy. Są to skomplikowane dokumenty i nie wszyscy potrafią je wypełnić bez wsparcia urzędników. Urząd dla takich osób pozostanie otwarty.

– zapewnia Marek Szymczyk.

Źródło: Echo Dnia.


Koronawirus w soleckiej szkole!

Koronawirus w soleckiej szkole!

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.