Konflikt na sesji rady powiatuCzas czytania: 4 min.

Na poprzedniej sesji rady powiatu doszło do nieporozumienia między radnym a wiceprzewodniczącym.

Radny Kowaleczko zarzucił wiceprzewodniczącemu Ochyńskiego użycie słów, które nie licują z godnością radnego. Pod koniec posiedzenia radny Kowaleczko zwrócił się do wiceprzewodniczącego Ochyńskiego z żądaniem przeprosin.

Wiceprzewodniczący, wiedząc że nikogo nie obraził,  obiecał odnieść się do sprawy po przesłuchaniu nagrania z sesji.

Sprawa miała ciąg dalszy na obecnej sesji.

Czy radni spotkają się w sądzie?

Wystąpienie Pana Ochyńskiego – wiceprzewodniczącego rady powiatu lipskiego:

Panie przewodniczący, wysoka rado, panie Romualdzie Kowaleczko, podczas obrad IV sesji rady powiatu, postanowił Pan mnie pomówić i obrazić.

Wezwał mnie Pan do sformułowania przeprosin, za słowa które rzekomo miałem w Pana stronę wypowiedzieć do Pana przewodniczącego rady po pańskim wystąpieniu, kiedy to w czasie, gdy mikrofon Pana przewodniczącego nie był jeszcze wyłączony, użyłem słów – i tu będzie cytat ze mnie –  “ale słuchaj, jak można tak”. kończąc to zdanie dalej powiedziałem: “Jak można tak bez projektu proponowanej zmiany”, o tym, że zgłaszając propozycję rozszerzenia porządku obrad o zmianę statutu (…).

 

Czytaj na kolejnej stronie

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

19 Komentarzy

 1. Jeżeli to są dosłowne cytaty z panów wypowiedzi to gratuluję umiejętności formułowania zdań wielokrotnie złożonych.

  • W przypadku jednego z tych Panów mam jedno skojarzenie. Modne oprawki okularów i drogie garnitury nie czynią go madrzejszym 🙂

 2. z tego co widzę, dużo komentarzy zbiera wice. chyba trochę osób śledzi jego poczynania. ja też się przyglądam. dobrze to wygląda.

 3. Również popieram vice. Swierzy ale widać ,że dobrze odczytuje sytuację jaka jest w radzie. Inteligencji nie da się oszukać.

 4. hahaha oni wszyscy przez nas wybrani przygladamy się wszystkim. Każdy ma swój typ i swojego radnego. Ocenimy ich za trochę. Teraz jest targowica i tyle…..pan radny C mówi { my wam dajemy stanowisko wice a wy tylko członka zarządu chcecie} no wolwark prywatny dają wice to idziemy wszyscy??????? bierzemy?????? no i pani radna której proponowali coś ale za coś???????? jesli tak na sesji rozmawiaja to co dalej będzie? jak oni poza sesjami rozmawiają?????? ale po co te kłotnie przed kamerami jeszcze troche i dowiemy sie więcej o nich wszystkich.

  • Panie Karolu, ale wie Pan, że to polityka? że tak to wygląda wszędzie. Tylko tutaj mniejsza skalaTak to się robi w polityce. Ja się pytam dlaczego radny Ćwikliński, chce rozdawać premię dyrektorom skoro na wszystko brakuje pieniędzy? Pan Starosta dobrze mu odpowiedział, że każdy za swoją pracę dostaje godziwe wynagrodzenie. Już z pewnością dyrektor szpitala.

   • Panie Anonim pan się cos personalnie angażujesz, jesteś przeciwko szpitalowi? pan radny Ć proponował ale po to są radni zeby dyskutowali i tu dyskusja była na poziomie. Tam któryś z radnych powiedział że dostali kierownicy w ubieglym roku nagrody no chyba ze my innych sesji słuchamy?????hahahaha. Mnie bardziej o ten poziom dyskusji chodzi o sposób wypowiedzi przed kamerami, o przekaz. Bo w polityce mozna się spierać na argumenty bez targowicy i kabaretu. Na antenie pełna kultura powinna byc a po sesji mogą i łby sobie urywać.

    • Angażuje, bo publiczne pieniądze to pieniądze z Pana podatków i z moich. Ja sobie nie życzę, żeby ktoś dostawał dodatkowe premie a inny szeregowi pracownicy “dziadowali” sprawa dotyczy nas wszystkim i trzeba się angażować. Oczywiacie Pan, może mieć swoje zdanie. Szanuję. Co do poziomu dyskusji, chyba jednak wolę taka,.niż ich zakłamanie, podszyte “kulturą”

 5. Jeden z bohaterów opisanego sporu, radny […….].Podczas obrad sessji poprzedniej kadencji zglosìl wniosek aby w dniu kiedy odbywaja sie sesje Rady Powiatu zarezerwować miejsa parkingowe dla radnych bo …jezdzimy po calym Lipsku i nie mozemy zaparkowć. Może po prostu konie wysyłać panie radny ?

  • Nie wierzę w to co czytam…Pan radny K. w takim razie z tym pomysłem pobił na głowę innych radnych. A ja myslałem, że tylko Pan radny Ć. miewa dziwne pomysły. Z tą propozycją dla jednej radnej, też obiło się o uszy. proponować mogli, kto im zabroni, a.skad by wzięli pieniądze to już inna sprawa. Powiedzieli by Jej potem, że płatność w ratach 😀 jeśli to prawda i ona się nie zgodziła, to dobrze że ją wybraliśmy na rada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.