Komunikat pogodowy – upały!Czas czytania: < 1 minutę

Przed nami gorący piątek i gorąca sobota.

Za sprawą układu wysokiego ciśnienia na wschodzie Europy oraz systemów niżowych na Atlantyku dojdzie do spływu do naszej części Europy bardzo gorącego i suchego powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Temperatura w większości województwa mazowieckiego przekroczy 30 stopni. Na zachodzie, południu oraz w centrum Mazowsza temperatura znajdzie się na poziomie od 30 do 31 lokalnie nawet do 33 stopni Celsjusza.

Co należy robić w takie upały?

  • Pić dużo wody – najlepiej wodę niegazowaną, do 3 litrów dziennie ,aby się nie odwodnić.
  • Nosić czapkę z daszkiem lub kapelusz, aby w bezpośrednim kontakcie z promieniami słonecznymi uniknąć udaru słonecznego.
  • Jeżeli się odpalamy, na przykład w domu na podwórku, bądź nad jeziorem – posmarować się kremem do opalania z odpowiednim filtrem, aby nie poparzyć skóry.
  • Nie pić alkoholu i nie wskakiwać do wody pod wpływem alkoholu, aby zmniejszyć ryzyko utopienia się.

Weekend zaczniemy z bardzo dynamiczną pogodą. Na znacznym obszarze wystąpią upały do 32°C oraz groźne burze związane z przemieszczaniem się frontu atmosferycznego. W niedzielę pogoda powinna się uspokoić oraz upały, które dadzą nam trochę oddechu.

Źródło: łowcy burz – województwo mazowieckie.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.