Kompletnie pijany 25-letni mieszkaniec gm. Sienno wiózł autem dwuletnie dzieckoCzas czytania: < 1 minutę

Mimo wielu apeli oraz licznych działań prewencyjno-kontrolnych w dalszym ciągu odnotowujemy przypadki skrajnej nieodpowiedzialności wśród kierujących.

20 marca br., kilka minut przed godziną 17, dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że przed jeden z lokali gastronomicznych w Ostrowcu Świętokrzyskim podjechał prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący fordem.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ostrowieckiej drogówki.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości wskazanego w zgłoszeniu mężczyzny. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gminy Sienno.

Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nie było to jedyne jego przewinienie, bowiem stróże prawa ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Dodatkowo w trakcie czynności wyszło na jaw, że 25-latek przewoził w swoim aucie na tylnej kanapie 2-letniego syna bez fotelika oraz nietrzeźwą 25-latkę. Dziecko całe i zdrowe zostało przekazane pod opiekę rodzinie.

Teraz o dalszym losie mieszkańca gminy Sienno zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwi grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Świętokrzyska.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.