Kolejna edycja Rzeczniowskiego Rajdu Rowerowego za nami!Czas czytania: 2 min.

W sobotę 12 czerwca 2021 r. odbyła się XVII edycja Rzeczniowskiego Rajdu Rowerowego „Ty i Ja. Rowery dwa”.

Rzeczniowski Rajd Rowerowy zorganizowany został przez Wójta Gminy Rzeczniów Karola Burek oraz Fundację „Mój Czas” we współpracy ze Stowarzyszeniem Tworzyć Edukować Rozwijać, firmą ProRowery Radom, Zespołem Szkół w Rzeczniowie, Gminną i Powiatową Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie oraz Szkołą Podstawową w Grabowcu.O godzinie 10.00 przed budynkiem Urzędu Gminy w Rzeczniowie zaczęła się rejestracja uczestników rajdu, którzy mieli do pokonania 27 km na trasie: Rzeczniów – Stary Rzechów – Podkońce – Rybiczyzna – Kruki Leśniczówka – Borcuchy – Dubrawa – Grabowiec – Rzeczniów Kolonia – Rzeczniów.

Podczas rajdu zorganizowane zostały dwa postoje. W Podkońcach pracownicy Biblioteki przygotowali konkurs „Jednego pytania” związany z Gminą Rzeczniów, w którym do zdobycia były gadżety promocyjne, natomiast druga przerwa miała miejsce w Grabowcu, gdzie na uczestników rajdu czekały atrakcje oraz poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Grabowianki.

Następnie cała kolumna w asyście Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Grabowca, która dbała o bezpieczeństwo uczestników otwierając i zamykając peleton oraz zabezpieczając wszystkie skrzyżowania, ruszyła w dalszą drogę w kierunku Rzeczniowa. Tam na uczestników tradycyjnie czekała już pyszna grochówka.

W trakcje rajdu odbyły się konkursy na najlepiej wyposażonego rowerzystę oraz „Celebryci XX i XXI w. na rowerach” zorganizowane przez Urząd Gminy Rzeczniów oraz Gminną i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Rzeczniowie. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody.

Wydarzenie odbyło się w ramach operacji „Rowerem przez Rzeczniów”, która uzyskała wsparcie od Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Źródło: Urząd Gminy w Rzeczniowie.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.