Klienci lipskiego Netto mogą wspomóc Huciaków
Od 28 listopada Klienci sklepu Netto w Lipsku mogą zagłosować na lokalny projekt, który walczy o grant na jego realizację. To drugi etap programu Sąsiedzka Moc, w którym Netto sfinansuje łącznie 50 inicjatyw w całej Polsce. Projekty zostały zgłoszone zarówno przez osoby indywidualne, jak i organizacje. Teraz, o tym które z nich finalnie uzyskają wsparcie, zdecydują klienci, wrzucając swój głos do urny. Akcja potrwa do 31 grudnia.

Celem programu Sąsiedzka Moc jest wsparcie lokalnych społeczności w obszarach: ekologia, sport i rekreacja, seniorzy, dzieci i młodzież, lokalna społeczność oraz zwierzęta. Inicjatywy zostały zgłoszone przez mieszkańców i lokalne organizacje w pierwszym etapie projektu (między 26 września a 31 października br.). Spośród wszystkich, komisja programu wybrała te, na które właśnie rozpoczęło się głosowanie wśród klientów sklepów Netto.

Zainteresowanie akcją przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Zarejestrowaliśmy ponad 1300 zgłoszeń – dowodzi to temu, jak duża jest chęć do działania wśród lokalnych społeczności. Wybór tych, które znalazły się w drugim etapie, był bardzo trudny.

mówi Patrycja Kamińska, PR Manager Netto Polska.

I dodaje:

Teraz decyzję o tym, które inicjatywy uzyskają wsparcie, pozostawiamy w rękach klientów sieci Netto, którzy będą mogli zagłosować na swojego faworyta w sklepach biorących udział w akcji. Ich listę można znaleźć na stronie projektu www.sasiedzkamoc.netto.pl. Zachęcamy do wyboru projektu przy okazji codziennych zakupów – głos naszych klientów ma moc. Sąsiedzką Moc!

Głosowanie potrwa od 28 listopada do 31 grudnia br. Na wybrane w pierwszym etapie inicjatywy głos oddadzą klienci w wybranych sklepach Netto, w tym klienci sklepu Netto w Lipsku. Kartę do głosowania otrzyma każdy, kto zrobi zakupy na kwotę min. 50 zł (z akcji wyłączone są niektóre produkty, m.in. wyroby tytoniowe i alkoholowe). Kartę z zaznaczonym wyborem należy wrzucić do specjalnie oznakowanej urny umieszczonej w sklepie.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że projekt pn. „Huśtawka Integracyjna” („Huśtawka Marzeń”) Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie został zakwalifikowany do II etapu w konkursie ogłoszonym przez Netto.

Projekt obejmowałby doposażenie istniejącego placu zabaw w huśtawkę, która umożliwi korzystanie z niej dzieciom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach oraz tym, które nie potrafią samodzielnie usiąść. Do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hucie uczęszczają dzieci z niepełnosprawnościami, także na wózkach inwalidzkich. Niestety szkoła nie dysponuje pełnym sprzętem rekreacyjnym – specjalna huśtawka umożliwi dzieciom integrację z rówieśnikami na świeżym powietrzu. Mały, istniejący już plac zabaw umożliwia na razie osobom poruszającym się na wózkach, zabawę w piaskownicy oraz na trampolinie. Projekt zakłada poszerzenie tej oferty – huśtawka byłaby kolejnym etapem spełnienia marzeń dzieci, nauczycieli i rodziców.

Projekty, które w ramach swoich rejonów wyborczych uzyskają największą liczbę głosów, otrzymają grant w wysokości 10 000 zł. Wszystko więc w rękach klientów. Jest też możliwość uzyskania wsparcia w wysokości 30 000 zł – taką pulę otrzyma maksymalnie 5 projektów. Wybierze je komisja po wyłonieniu zwycięzców głosowania w sklepach, oceniając ich potencjał oraz biorąc pod uwagę, w jaki sposób je umotywowano. Ostateczne wyniki programu ogłoszone zostaną na początku lutego 2023. Zaraz potem zostanie uruchomiona wypłata środków finansowych, a inicjatorzy działań będą mogli wdrożyć swoje pomysły w życie.

Lista sklepów Netto, w których można głosować, szczegółowe opisy wszystkich zgłoszonych projektów, informacje o akcji oraz regulamin znajdują się na stronie: www.sasiedzkamoc.netto.pl. Wszelkie pytania dotyczące programu Sąsiedzka Moc można zadawać mailowo: sasiedzkamoc@netto.pl.

Więcej informacji o Netto na:

O Netto Polska:

Sieć handlowa, która w ciągu 27lat swojej obecności na polskim rynku wypracowała pozycję jednego z największych sprzedawców detalicznych w naszym kraju. Firma ma w Polsce blisko 650 sklepów i 5 centrów dystrybucyjnych, zatrudnia ponad 9 tys. osób. Oznacza to, że Netto Polska zajmuje trzecią pozycję wśród marek obecnych na rodzimym rynku dyskontów. W sklepach sieci można znaleźć szeroką ofertę produktów spożywczych, w tym marek własnych (m.in. Sztuka Mięsa, Premieur, Miletto), jak również asortyment non food. Celem Netto jest oferowanie klientom korzystnych cen na co dzień. Sklepy sieci poza Polską znajdują się także w Danii i Niemczech.

Źródło: Netto; Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.