
Nie tak dawno pisaliśmy o przetargu na modernizację sali widowiskowej LCK. Pod koniec czerwca UMiG ogłosił przetarg.
Jak podkreślał wtedy burmistrz dla Echa Dnia, remont sali jest dla lokalnej społeczności bardzo ważną inwestycją, ponieważ to właśnie w LCK odbywa się niemal całe życie kulturalne mieszkańców Lipska.
Niestety Kina nie będzie, ani remontu sali. Oferty, które wpłynęły przewyższają o 3 miliony wycenę gminy.
Przetargowi powinien się przyjrzeć jednocześnie ktoś, kto sprawdzi czy nie został ustawiony, czego oferenci wprost nie przyznają ale dają to do zrozumienia.
Przytoczmy pytania od nich:
- Zamawiający w Załączniku nr 8 – Systemy technologii oświetlenia scenicznego opisał parametry urządzeń oświetlenia, które swoim stopniem uszczegółowienia każdorazowo wskazują na konkretne modele.
- W ramach opublikowanej specyfikacji wskazuje, iż są to parametry minimalne do spełnienia w rzeczywistości są to parametry maksymalne dla danego produktu z pominięciem ekstremum czy tolerancji.
- Zamawiający wymaga parametrów nieistotnych z punktu widzenia realizacji ponadto takich co do których nie istnieją ujednolicone normy pomiarowe pomiędzy producentami, a pomija parametry kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania parku oświetleniowego w obiekcie.
- W załączonym do dokumentacji przedmiarze – system oświetlenia w poz. 1.3.7-1.3.8 Zamawiający wymaga dostawy skrzyń transportowych na ruchome głowice. Należy pamiętać, że konstrukcja skrzyni (gabaryty i wypełnienie) są dopasowane do urządzenia, które jest transportowane. Do których urządzeń dostarczanych w ramach zadania należy przewidzieć dodatkowe skrzynie transportowe?
- Przyjęta, niezwykle szczegółowa, specyfikacja techniczna powoduje, że rozwiązania referencyjne są w istocie jedynymi produktami na rynku, które w pełni spełniają specyfikację techniczną. Ponadto wyspecyfikowane oraz wskazane jako referencyjne urządzenia producentów Meyer Sound, Digico, Tascam, Shure, Wave czy Symetrix posiadają jednego i wyłącznego polskiego dystrybutora tych urządzeń- firmę POLSOUND Sp. z o. o.
- Konsekwencją przyjętych wymagań jest to, że firma POLSOUND jako jedyna może zaoferować w pełni spełniające specyfikacje rozwiązania. Na rynku dostępne są liczne równoważne rozwiązania techniczne, które pozwolą osiągnąć Zamawiającemu zakładany a nawet lepszy od zakładanego efekt jakościowy i funkcjonalny.
- Opublikowana dokumentacja w zakresie projekcji kinowej i prezentacji jest niekompletna i niespójna – z dołączonych rysunków wynika, że w zakresie projekcji prezentacji przewidziano drugi ekran – prosimy o podanie parametrów i wymiarów ekranu.
- Opublikowana dokumentacja w zakresie projekcji kinowej i prezentacji jest niekompletna zawiera niezgodność z Prawem Zamówień Publicznych dokumentacja narzuca już na etapie wykorzystanie konkretnych rozwiązań konkretnych producentów – Bitner oraz Extron.
- Specyfikacja urządzeń systemu oświetlenia (załącznik nr 8) zawiera referencyjne typy urządzeń. Przyjęta, niezwykle szczegółowa, specyfikacja techniczna powoduje, że rozwiązania referencyjne są w istocie jedynymi produktami na rynku, które w pełni spełniają specyfikację techniczną. Ponadto wszystkie wyspecyfikowane oraz wskazane jako referencyjne urządzenia pochodzą od jednego producenta MARTIN , posiadają jednego i wyłącznego polskiego dystrybutora tych urządzeń. Na rynku dostępne są liczne równoważne rozwiązania techniczne, które pozwolą osiągnąć Zamawiającemu zakładany, a nawet lepszy efekt jakościowy i funkcjonalny.
- W zakresie projekcji kinowej i prezentacji zamawiający wyspecyfikował konkretne parametry wraz z nazwami Producent / Model – NEC, EPSON, Tacam, Crestron Czy w tym przypadku zakres ten nie powinien zostać wyłączony do osobnego postępowania zgodnie z PZP, niż być realizowany pod pozorem spełnienia PZP z naruszeniem zasad uczciwej konkurencji
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis