Jeździł na prawie jazdy zmarłegoCzas czytania: < 1 minutę

Nawet na 5 lat do więziennej celi może trafić 41 – latek z powiatu staszowskiego, który w Opatowie kierował samochodem wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi. Ponadto mężczyzna podczas policyjnej kontroli posłużył się prawem jazdy należącym do nieżyjącego krewnego. 

Mundurowi zatrzymali do kontroli osobowego fiata za kierownicą, którego, jak się później okazało, siedział 41 – latek z powiatu staszowskiego.

Mężczyzna podczas kontroli okazał policjantom prawo jazdy i do tego momentu wszystko przebiegało bez komplikacji. Okazało się jednak, że dokument, którym się posłużył należał do nieżyjącego od około 8 lat krewnego.

W związku z tym mundurowi zatrzymali mężczyznę a dokument zabezpieczyli przed ponownym użyciem.

Następnie, aby poznać tożsamość kierującego mundurowi doprowadzili go do jednostki policji, gdzie przy użyciu terminala służącego do szybkiej identyfikacji osób na podstawie linii papilarnych ustalili jego personalia.

Okazało się, że kontrolowany mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Sandomierzu.

Teraz poza konsekwencjami związanymi z jazdą wbrew orzeczonemu zakazowi, które obwarowane są karą do 5 lat pozbawienia wolności, 41 – latek odpowie dodatkowo za posłużenie się cudzym dokumentem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.