Janusz Witczak o obecnej sytuacji w Gminie Chotcza!

Czas czytania: 2 min.

Czy wpływy z podatku PIT do gminnego budżetu są już zauważalne? Czy władze gminy przygotowały plan działań naprawczych? Jakie poczynią oszczędności?

Janusz Witczak, Wójt Gminy Chotcza:

Nie znam jeszcze szczegółów, ale już wiem, że wpływ z podatku PIT za miesiąc marzec będzie mniejszy. Nie powinna być to jednak duża różnica w odniesieniu do poprzednich miesięcy. Jesteśmy gminą typowo rolną i u nas wielkiego przemysłu nie ma. Stąd też nie ma tragedii w podatkach. Oczywiście są pojedyncze prośby dotyczące umorzenia podatków od nieruchomości, ale będziemy indywidualnie analizować i rozwiązywać te problemy.

W gminie Chotcza pandemia nie zatrzymała i raczej już nie zatrzyma realizowanych inwestycji. Władze gminy rozstrzygnęły niedawno przetarg na dużą inwestycję wodno-kanalizacyjną. Kontynuowane będą również inwestycje drogowe. Jedynie trzeba było odwołać imprezy, takie jak Dni Chotczy, czy duży festyn z okazji Dnia Dziecka.

Niektóre imprezy być może przełożymy na jesień. Zobaczymy co się wydarzy i jak to wszystko się rozwinie. U nas każdą złotówkę zawsze oglądaliśmy kilka razy zanim ją wydaliśmy, a teraz będziemy się jeszcze baczniej przyglądać finansom. Na przyszły rok jeszcze nie planujemy jeszcze nic większego, bo czekamy na koniec pandemii.

Chcę podziękować mieszkańcom, bo dzięki temu, że byli w domu, stosowali się do obostrzeń, noszą teraz maseczki, to nie mieliśmy do tej pory na naszym terenie żadnego zachorowania. Ja jestem optymistą i wierzę, że wyjdziemy z tego szybko razem i cali zdrowi.

Źródło: Echo Dnia Radomskie.

Catering Zacisze


 

 

Nasz sondaż. Zagłosuj

Tak z ciekawości pytanie :)
Czy wybralibyście twórcę i naczelnego MojeLipsko.info na swojego wójta/burmistrza?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.