Jak założyć Profil Zaufany?Czas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

Profil Zaufany jest to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu załatwisz sprawy urzędowe online, bez wychodzenia z domu. Jest on niezbędny gdy chcemy złożyć wniosek elektroniczny do urzędu, a nie posiadamy podpisu kwalifikowanego. Jak założyć Profil Zaufany bez wychodzenia z domu?

1️⃣ Przejdź na stronę https://pz.gov.pl i wybierz Zarejestruj się.

2️⃣ Profil Zaufany uzyskać można na trzy sposoby – wypełniając formularz online, który następnie należy potwierdzić w Punkcie Potwierdzającym (ZUS, Urząd Skarbowy), przy użyciu e-dowodu (wymagane jest posiadanie czytnika NFC) lub przy użyciu bankowości elektronicznej. Jest to najlepsza i najszybsza metoda, jedynym warunkiem jest to, by nasz bank znajdował się na liście. Jeśli zdecydujemy się na tę metodę, wybieramy opcję Bank i inni dostawcy.

3️⃣ Na następnej stronie wybieramy nasz bank. Od tego momentu proces rejestracji przebiega odmiennie w zależności od wybranego banku – w pierwszej kolejności należy się zalogować do banku używając swojego identyfikatora i hasła, a następnie postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie.

4️⃣ Po zakończonym procesie rejestracji, jej poprawność można sprawdzić wybierając Zaloguj się – logujemy się identycznie jak do naszego banku.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Lipsku.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.