Informacja dla Par obchodzących w 2023 r. Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiegoCzas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Siennie uprzejmie informuje, że do dnia 31 stycznia 2023 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Siennie można zgłaszać Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. To honorowe odznaczenie nadawane jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z ustawą dnia 16 października 1992 o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1031) oraz Rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 15 grudnia 2004 r. (Dz. U. 2004 r. Nr 277 poz.2743 ze zm.) w sprawie szczegółowego trybu postępowania w sprawach o nadanie orderów i odznaczeń oraz wzorów odpowiednich dokumentów.

Wobec powyższego, serdecznie zachęcam wszystkie pary małżeńskie, mające miejsce zamieszkania na terenie Gminy Sienno, które w 2023 roku będą obchodziły Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego oraz pary, które swój jubileusz obchodziły w latach wcześniejszych, a nie zostały odznaczone Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie do zgłaszania się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Siennie, celem złożenia wniosku.

– informuje Katarzyna Sewruk, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Siennie.

Zgłoszenia należy dokonać w formie pisemnej, wypełniając wniosek dostępny na stronie internetowej Gminy Sienno (TUTAJ) oraz w USC w Siennie, pokój nr 9, tel. (48) 37 86 011 w. 23.

Wypełniony i podpisany wniosek można przekazać pocztą bądź przez osobę trzecią.

Źródło: UG w Siennie.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.