II Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej 2020 ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku został zorganizowany on-line.
Zgłoszenia przyjmowane były w dwóch kategoriach prezentacji: poezja i piosenka z podziałem na kategorie wiekowe.
Łącznie na Festiwal wpłynęło 99 prezentacji, które oceniało dwie komisje konkursowe powołane przez organizatora.
W kategorii piosenka jury w składzie:
- Monika Walczak – przewodnicząca Jury, muzyk, nauczyciel PSM I st. w Skarżysku-Kamiennej w klasie fortepianu, trener wokalny – juror wielu konkursów wokalnych, pomysłodawca koncertów wokalnych, członek Zarządu Fundacji Daj Szansę – pomagającą młodzieży zdolnej i niezamożnej, członek Stowarzyszenia ProQultura.
- Grażyna Kulpińska – muzyk, pedagog, animator kultury, juror wielu przeglądów i festiwali.
- Aneta Dziadosz – muzyk, pedagog, animator kultury, juror wielu przeglądów i festiwali.
wyłoniła z 84 podmiotów wykonawczych laureatów i wyróżnionych.
Kategoria wiekowa kl. I-III szkoły podstawowe:
I miejsce:
Maciej Dobrowolski ze Szkoły Podstawowej Nr2 w Opolu Lubelskim
https://www.youtube.com/watch?v=NrA0tc7_Twc
Zofia Ściegienna ze Szkoły Podstawowej w Łosieniu
https://www.youtube.com/watch?v=m926S4s30ro
Zofia Anioł – Państwowa Szkoła Muzyczna w Kielcach
https://www.youtube.com/watch?v=D0zk93Lk67s
II miejsce:
Wiktor Pawełczak z Opolskiego Centrum Kultury w Opolu Lubelskim
https://www.youtube.com/watch?v=ntvWURvafR4
III miejsce:
Michalina Cedro z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach
https://www.youtube.com/watch?v=2MC_qIvpNNg
Wyróżnienia:
Apolonia Jakubczyk z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kielcach
https://www.youtube.com/watch?v=YaLHce833W4
Kacper Drózd z PSP im. J. Kochanowskiego w Jaroszkach
https://www.youtube.com/watch?v=XrHzDRLJZV8
Sandra Grabowska ze Szkoły Podstawowej Nr 27 w Kielcach
https://www.youtube.com/watch?v=YJULOUPZAbc
Wiktoria Szczepańska z Biblioteki Publicznej w Solcu Kujawskim
https://www.youtube.com/watch?v=q5ZoRHlhIWc
Wojciech Rudny z Soleckiego Centrum Kultury w Solcu Kujawskim
https://www.youtube.com/watch?v=xlGjjLFLJvY
Kategoria wiekowa kl. IV-VI szkoły podstawowe:
I miejsce:
Maja Wójcicka z Lipskiego Centrum Kultury w Lipsku
https://www.youtube.com/watch?v=gkJUzcuL9io
Zespół wokalny AVOCADO z Lipskiego Centrum Kultury w Lipsku
https://www.youtube.com/watch?v=Qh-HiNq6wZQ
II miejsce:
Emilia Szcześniak ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie
https://www.youtube.com/watch?v=3aj8htynr1o
Zuzanna Bochman ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie
https://www.youtube.com/watch?v=PvZ9Jp4kJAI
III miejsce:
Daria Malicka ze Szkoły Podstawowej Nr 19 w Kielcach
https://www.youtube.com/watch?v=JEY9OaX31Ew
Hanna Jakubczyk z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kielcach
https://www.youtube.com/watch?v=f9TdBKBJSds
Wyróżnienia:
Zespół wokalny MINI KWARTET z Opolskiego Centrum Kultury w Opolu Lubelskim
https://www.youtube.com/watch?v=fGW_0eewEH4
Michał Stańkowski ze SOS-W w Hucie
https://www.youtube.com/watch?v=gFyQXiijEwM
Kategoria wiekowa kl. VII-VIII szkoła podstawowa:
I miejsce:
Daniela Drążkowska z Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia
https://www.youtube.com/watch?v=xlQ6vCK8s1I
Julia Michalska z Lipskiego Centrum Kultury w Lipsku
https://www.youtube.com/watch?v=S0KSyab1cdg
Zespół wokalny NO NAME z Lipskiego Centrum Kultury w Lipsku
https://www.youtube.com/watch?v=__6wqBi5_Gw
II miejsce:
Katarzyna Boguska z Miejskiego Domu Kultury i Środowisk Twórczych w Łomży
https://www.youtube.com/watch?v=NJVZZv5BXG8
Zuzanna Bera ze Szkoły Podstawowej w Łagowie
https://www.youtube.com/watch?v=wsN9UWego_w
III miejsce:
Julia Tłuczkiewicz z PSP Nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim
https://www.youtube.com/watch?v=pTrUgBUW8Aw
Milena Konieczna z Pracowni Wokalnej Agnieszki Justyny Szumiło
https://www.youtube.com/watch?v=r2NmNHtNNnc
Wyróżnienia:
Aleksandra Juchniewicz – Prywatna Szkoła Muzyki ze Szczecina
https://www.youtube.com/watch?v=EtDaFmjNKTc
Julia Rączka ze Szkoły Podstawowej Nr 33 z Bielska –Białej
https://www.youtube.com/watch?v=O0ZQfNs91GE
Kategoria wiekowa kl. I-III szkoła ponadpodstawowa:
I miejsce:
Aleksandra Gąska – VI LO w Kielcach
https://www.youtube.com/watch?v=vE1mJqA0GSA
Patrycja Zawisza – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie
https://www.youtube.com/watch?v=zP_Eo1dMAmM
Zespół wokalny z Domu Kultury w Zwoleniu
https://www.youtube.com/watch?v=KMVnjBzT3o8
II miejsce:
Julia Stepaniuk – Centrum Muzyczne Tryton z Tomaszowa Lubelskiego
https://www.youtube.com/watch?v=kztIevEdm8k
Zuzanna Bomze z IX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie
https://www.youtube.com/watch?v=ZacVgNkGc3s
Wyróżnienie:
Julia Bielakowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach
https://www.youtube.com/watch?v=Yx_1r146lQA
Nagrodzeni i wyróżnieni wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy https://belgradesaxperience.com/lettera-o/index.html , statuetki i nagrody książkowe.
Realizacja Festiwalu w ramach projektu W moim sercu Polska. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁEGO na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego Niepodległa.
Źródło: Lipskie Centrum Kultury.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis