Huciaki na 6!
9 czerwca, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Hucie, odbył się egzamin na kartę rowerową. Dzielnicowy asp. Karol Mazurkiewicz oceniał wiedzę i umiejętności młodych cyklistów.

 

Rozpoczął się czas egzaminowania na kartę rowerową uczniów szkół podstawowych. Wiele dzieci posiada rowery i chętnie z nich korzysta. Aby jednak mogły bezpiecznie poruszać się po drodze, muszą nabyć odpowiednią wiedzę i umiejętności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Hucie pomogli w przeprowadzeniu egzaminu na kartę rowerową. Egzamin przeprowadzany był w dwóch etapach. W pierwszej części kandydaci musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i pozytywnie zaliczyć test. Druga część to był sprawdzian umiejętności praktycznych. Uczestnicy musieli sprawnie pokonać tor i sygnalizować wykonywane manewry pamiętając o obowiązujących przepisach. Przed przystąpieniem do egzaminu, policjanci wytłumaczyli wszystkim ubiegającym się o kartę rowerową obowiązujące przepisy, znaczenie znaków drogowych i przypomnieli o tych elementach jazdy, które mają największy wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

 

Wszyscy, którzy tego dnia przystąpili do egzaminu, pomimo stresu, zaliczyli go na 6.

 

Policja przypomina: karta rowerowa uprawnia do poruszania się rowerem i hulajnogami elektrycznymi dzieciom i młodzieży od 10. do 18. roku życia. Dyrektorzy szkół podstawowych mają obowiązek przeprowadzenia szkolenia oraz egzaminu teoretycznego i praktycznego (pomagają w tym policjanci). Karta jest dla dzieci bezpłatna.

Źródło: KPP w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*