Hiszpan z narkotykami! Uderzył w radiowóz. I ta babciaCzas czytania: < 1 minutę

W Lipsku 22-letni Hiszpan spowodował kolizję drogową, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Uciekał, ponieważ posiadał przy sobie narkotyki, a podczas próby zatrzymania uszkodził policyjny radiowóz.

We wtorek (11.07) po godz. 23 w Lipsku kierujący vw touranem doprowadził do zdarzenia drogowego z prawidłowo poruszającym się seatem, po czym odjechał z miejsca.

Lipscy policjanci podjęli próbę zatrzymania sprawcy kolizji drogowej, który poruszał się ulicami miasta. Mężczyzna pomimo użytych przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się, a wręcz przeciwnie – zaczął uciekać, uderzając w oznakowany radiowóz.

Policjanci zatrzymali kierującego, którym okazał się 22-letni obywatel Hiszpanii. Podczas przeszukania mundurowi ujawnili w jego pojeździe haszysz.

Kierującemu pobrano krew do badań pod kątem obecności środków odurzających w organizmie. Mężczyzna został doprowadzony do lipskiej komendy, w której spędził noc. Po przesłuchaniu stwierdził, że przyjechał do babci, a posiadane narkotyki uważał za legalne.

W miejscu przebywania obcokrajowca ujawniono kolejne narkotyki.
Mężczyzna odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie dwóch kolizji drogowych oraz za posiadanie narkotyków wbrew obowiązującym przepisom. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli badania laboratoryjne potwierdzą, że 22-latek prowadził samochód pod działaniem narkotyków – odpowie wówczas za kolejne przestępstwo.

Źródło: KPP Lipsko

Pisaliśmy o tym zdarzeniu tutaj:

Kolizja przy cmentarzu

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.