Groził mieszkańcowi powiatu. Poszło o gręCzas czytania: 2 min.
Listen to this article

W listopadzie na terenie powiatu lipskiego jeden z graczy komputerowych, postanowił odnaleźć “kolegę z gry” w świecie realnym, chcąc przejąć jego wartościowe ekwipunki w grze.

Gry komputerowe to nie tylko czysta rywalizacja pomiędzy zawodnikami, to również możliwość ulepszania swojego ekwipunku poprzez pozyskiwanie tzw. “skinów”.
Skiny można zdobyć w grze lub je zakupić, a wartość takiej skórki może sięgać nawet kilka tysięcy złotych.
Ekwipunek zapalonego gracza może być zatem sporo wart.
Nic więc dziwnego, że także w świecie wirtualnym pojawili się złodzieje.
Utrata ekwipunku w grze może wiązać się z realną stratą majątkową.
Gracz ponosi szkodę majątkową polegającą na utracie przedmiotów które, mimo iż nie są rzeczą materialną, to jednak posiadają swoją wartość dającą się łatwo wyrazić w pieniądzu.
Na szybki zysk pokusił się jeden z graczy, który grając w popularną grę komputerową, poznał gracza, który na swoim koncie posiadał skiny, które były wartościowe i rzadko spotykane. Dotarł do niego poprzez udostępnione przez gracza zdjęcia z wizerunkiem i informacje z rozmów prowadzonych na czacie.
Pokrzywdzony 19-letni mieszkaniec powiatu lipskiego na swoim profilu udostępnił realne zdjęcie swojego wizerunku oraz w rozmowach na czacie przyznał się, do której szkoły uczęszcza.
To pozwoliło sprawcy dotrzeć do gracza i pod groźbą uszkodzenia ciała zmusić go do przesłania zdobytych skinów w grze. Na szczęście tym razem nie doszło do żadnej tragedii, ale miejmy na uwadze, jakie informacje podajemy w sieci i w jakim celu mogą być one wykorzystane. Sprawca jednak nie osiągnął zamierzonego celu, gdyż 19-latek nie mógł zalogować się do swojego konta gracza i tym samym nie mógł przekazać swoich “skinów”.
Lipscy kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą ustalili sprawcę, którym okazał się 21-letni gracz z Radomia. Policjanci przedstawili 21-latkowi dwa zarzuty; pozbawienia wolności oraz zmuszania do kreślonego działania pod groźbą kary za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Żyjemy w czasach, gdzie technologia rozwija się w zawrotnym tempie, a bezpieczeństwo w świecie cyfrowym staje się coraz bardziej skomplikowane, dlatego policjanci apelują o rozsądne i bezpieczne korzystanie z sieci.
Policja Lipsko

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.