Gminna Biblioteka Publiczna w Solcu nad Wisłą zakwalifikowała się do projektu „Mała książka – wielki człowiek”!Czas czytania: 2 min.
Listen to this article

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Solcu nad Wisłą zakwalifikowała się do projektu „Mała książka – wielki człowiek”.

Projekt jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Akcja rozpocznie się we wrześniu 2020 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

O PROJEKCIE:

Od 2018 r. projekt jest realizowany przez Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

Zachęcamy do obejrzenia poniższego teledysku i udziału w projekcie

Teledysk powstał w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek” (www.wielki-czlowiek.pl), zachęcającej do czytania od narodzin, realizowanej przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Ciepielowie.


Gminna Biblioteka Publiczna w Ciepielowie zakwalifikowała się do projektu „Mała książka – wielki człowiek”!

Gminna Biblioteka Publiczna w Ciepielowie zakwalifikowała się do projektu „Mała książka – wielki człowiek”!


Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.