GKS Wisła Solec z nowym trenerem
Fot. Kuba Nowak

Zakończył się sezon, czas na zmiany.

Podobno drugi sezon dla beniaminka jest najtrudniejszy… to prawda. W szczególności, gdy po reformie z Klasy Okręgowej zdegradowanych zostało, aż pięć drużyn, m.in. Królewscy Jedlnia, Zwolenianka Zwoleń czy też Iłżanka Kazanów, których kibice nie pamiętają, aby wspomniane zespoły grały poniżej Klasy Okręgowej.

Rywalizacja z zespołami posiadającymi trzykrotnie większy budżet jest niezwykle trudna. Nie rzadko graliśmy z czołowymi drużynami jak równy z równym, jednak brakowało nam szczęścia. Satysfakcjonujący jest efekt w postaci utrzymania, a także – przede wszystkim – przemiana drużyny w końcówce sezonu, co napawa optymizmem przed kolejnym – 3 sezonem z rzędu w rozgrywkach w Klasie A!

Teraz czas na statystyki!

Sezon 2021/2022 zakończyliśmy na 12 miejscu gwarantującym utrzymanie w Klasie A. W 26 spotkaniach zdobyliśmy 16 punktów strzelając 40 bramek, a tracąc 92. Na przestrzeni całego sezonu nasz klub reprezentowało 33 zawodników.

– czytamy na stronie GKS Wisły Solec.

Poprzedni trener Michał Kucharski już 28.05.2022 r. przestał pełnić funkcje trenera. Pod jego wodzą, zespół z Solca nad Wisłą rozegrał 80 spotkań uwzględniając Klasę B, Klasę A oraz Puchar Polski na szczeblu regionalnym.

Nowym trenerem został Jakub Cieciura – to były zawodnik m.in. GKS Bełchatów, KSZO Ostrowiec, Radomiaka Radom. Ostatnie dwa lata jako grający trener prowadził KS Powiślanka Lipsko, której jest wychowankiem.

Źródło: GKS Wisła Solec.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*