Fotorelacja z bieżących prac budowlanych Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Lipsku!
Utworzenie Centrum na terenie powiatu lipskiego jest niezwykle ważne dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Otrzymają wsparcie społeczne i zdrowotne, zostaną im zapewnione usługi zamieszkiwania i opieka w ramach pobytu całodobowego.

Głównym celem utworzenia Centrów opiekuńczo-mieszkalnych jest uzupełnienie systemu wsparcia osób niepełnosprawnych, poprzez stworzenie dodatkowej usługi w postaci zapewnienia możliwości zamieszkiwania w formie pobytu dziennego lub całodobowego. Osoby, do których kierowany jest Program, obok różnorodnego wsparcia (w tym w zakresie potrzeb zdrowotnych, pielęgnacyjnych, zapobiegania wtórnym powikłaniom, stymulowania i rozwijania sprawności ruchowej, kompetencji poznawczych oraz społecznych), będą miały zapewnioną możliwość niezależnego/samodzielnego i godnego funkcjonowania na miarę swoich potrzeb.

Pobyt w Centrum opiekuńczo-mieszkalnym umożliwi osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, niezależne/samodzielne i godne funkcjonowanie oraz poprawi jakość życia w środowisku lokalnym. Uczestnicy programu będą mieli zapewnioną opiekę specjalistów oraz pomoc adekwatną do potrzeb i możliwości wynikających z wieku i stanu zdrowia.

 

Mieszkańcy ośrodka – 20 osób – będą mieli do dyspozycji 12 pokoi: 4 jednoosobowe oraz 8 dwuosobowych (15 m2 wraz z łazienką na każdego mieszkańca), ze wszystkimi udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.

Dodatkowo zatrudnienie w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym znajdzie 14 osób z naszego powiatu.

„Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne” w Lipsku współfinansowane ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego przyznanych w ramach Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”.​​​​​​​

Powiat lipski na tą inwestycję otrzymał od Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego dofinansowanie w wysokości 2 792 191,00 zł.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*