Europejska drużynówka w ciepielowskiej podstawówce!
Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej.

 

9 maja obchodzimy Dzień Europy. Jest to święto pokoju i jedności w Europie, obchodzone co roku przez wszystkich obywateli Unii Europejskiej. To właśnie9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana. W swoim przemówieniu wygłoszonym w Paryżu w 1950 r., Robert Schuman (ówczesny francuski minister spraw zagranicznych) zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie, która uniemożliwiłaby wybuch nowej wojny.

Z okazji Dnia Europy w Szkole Podstawowej w Ciepielowie odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była nauczycielka WOS Aleksandra Rusinowska. Konkurs został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Ciepielów Artura Szewczyka, który ufundował piękne nagrody książkowe dla wszystkich uczestników.

 

W konkursie wzięło udział 7 drużyn 3 i 4 osobowych z klas VI-VIII. Każda drużyna losowała państwo członkowskie UE, na temat którego uczniowie przygotowali prezentację. Następnie uczestnicy wzięli udział w quizie wiedzy o Unii Europejskiej. Losowali pytania za 3 lub 6 punktów. Komisja konkursowa oceniła pomysł, wykonanie i prezentację plakatu na maksimum 10 punktów oraz wiedzę uczestników quizu.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Zwycięzcami konkursu została grupa dziewcząt z klasy VIIIa: Antonina Miller, Oliwia Mordak, Maja Nowakowska i Aleksandra Szewczyk.

Miejsce drugie zajęli chłopcy z klasy VIIIc: Kacper Komisarski, Bartłomiej Rogoziński i Patryk Norowski.

Miejsce trzecie zajęły dziewczęta z klasy VIIIb: Oliwia Kot, Natalia Mazurek i Wiktoria Zając.

Wójt Artur Szewczyk wręczył laureatom jak i pozostałym uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Więcej zdjęć – TUTAJ.

Źródło: Urząd Gminy w Ciepielowie; Artur Szewczyk; Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciepielowie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*