Emerytury rolnicze po nowemu!
Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk oraz prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik przedstawili 2 czerwca zmiany w zasadach wypłacania rolniczych emerytur.

 

Sprawiedliwość dziejowa dla rolniczych emerytów

To jest sprawiedliwość dziejowa dla rolniczych emerytów.

– stwierdził wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi, przedstawiając nowe zapisy dotyczące rolniczych emerytur.

Szef resortu rolnictwa tak określił nowe rozwiązania, które wejdą w życie 15 czerwca br. W myśl nowych zasad rolnik, aby otrzymać emeryturę w pełnej wysokości, nie będzie już musiał pozbywać się własnego gospodarstwa.

Teraz rolnik, tak jak od dawna przedstawiciele innych zawodów, może otrzymywać emeryturę w pełnej wysokości i dalej pracować w gospodarstwie.

– podkreślił wicepremier.

 

Emerytury rolnicze po nowemu

Szczegóły wprowadzanych zmian przedstawiła prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik.

Głównym zadaniem KRUS jest obsługa ponad 1 miliona ubezpieczonych, a nowe regulacje dotyczyć będą w najbliższym czasie około 30 tysięcy osób.

– powiedziała prezes i dodała, że pierwsze świadczenie na nowych zasadach będzie wypłacane już w terminie 28 czerwca br.

Prezes KRUS poinformowała ponadto, że nowe rozwiązania pozwalają na dodanie do wysokości emerytury również okresów odbywania służby wojskowej w wysokości 1 proc. podstawowego świadczenia za każdy rok służby.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*