Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Grabowcu!
Dzieciństwo to jeden z najpiękniejszych okresów życia większości społeczeństwa. Zazwyczaj to czas beztroski, czas nawiązywania znajomości, czas dobrej zabawy.

W tym roku szkolnym, ze względu na pandemię, podopieczni Szkoły Podstawowej w Grabowcu mieli zdecydowanie ograniczone możliwości wspólnego spędzania wolnego czasu. Stąd też nikogo nie dziwi, że radość z powrotu do szkoły u większości uczniów była ogromna. Po kilku miesiącach zdalnej nauki, dzieciaki wprost garnęły się do rozmów czy zabaw. Jedną z takich możliwości miały właśnie w Dzień Dziecka – 1 czerwca.

Po otrzymaniu życzeń od Dyrekcji, Nauczyciele zadbali, aby zapewnić swoim podopiecznym sportowe zmagania. Nie od dziś bowiem wiadomo, że ruch to zdrowie. Wszystko według zasady fair play. Uczniowie mieli możliwość gry w siatkówkę, piłkę nożną, hokeja. Ponadto na boisku szkolnym przygotowane były różnorodne atrakcje sportowe, aby każdy mógł znaleźć „coś” dla siebie. Były konkurencje sprawnościowe, z czego największą popularnością cieszyła się „żółwia jazda na rowerze”. Były skoki w worku, rzuty piłką lekarską, konkurencje z rakietkami do tenisa, slalomy i wiele innych. Młodsi uczniowie mogli także wykazać się zdolnościami plastycznymi wykonując grupowo na ogromnych arkuszach przepiękne malunki, czy też ozdobić kolorową kredą kostkę szkolną. Co więcej, każdy mógł zmienić swój wizerunek przy pomocy specjalnych farb. Malowanie twarzy spodobało się nie tylko przedszkolakom, ale również ich starszym kolegom.

Aby wzmocnić siły i zaspokoić głód, pracownicy kuchni zadbali o to, aby każdy uczeń otrzymał grillowaną kiełbaskę, bułkę oraz soczek. To wszystko było możliwe dzięki sponsorom, którym serdecznie Dyrekcja dziękuje.

Na zakończenie uczniowie otrzymali również osobiste życzenia oraz słodką niespodziankę od Wójta Gminy Rzeczniów – Karola Burka.

Źródło: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grabowcu.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*