Działania lipskich policjantów podczas Road Safety Days
21 września, w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona była akcja pod nazwą Road Safety Days.

Akcja koordynowana była przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierana m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). W akcję włączyli się też lipscy policjanci.

Wzorem lat ubiegłych, lipscy policjanci włączyli się w działania Road Safety Days, który ma na celu zwracać uwagę na niebezpieczne i agresywne zachowania kierujących, tym niebezpieczne manewry oraz negatywne zachowania kierujących pojazdami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W ubiegłą środę, funkcjonariusze lipskiej drogówki prowadzili działania prewencyjno-profilaktycznych w tym obszarze na terenie powiatu lipskiego.

Apelujemy do kierowców, aby unikali brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii na drodze. Należy dostosować prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i sytuacji drogowej.

– czytamy na stronie lipskiej policji.

Road Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

Źródło: KPP w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.