Druhowie edukowali jak udzielać pierwszej pomocy!
19 maja druhowie z OSP Jawor Solecki: dr n. med. Adam Karolik oraz Prezes Łukasz Jarosz odwiedzili miejscową Publiczną Szkołę Podstawową w celu poprowadzenia praktycznego mini-szkolenia na temat zasad udzielania pierwszej pomocy.

 

Młodzież kończąca w tym roku naukę w szkole podstawowej miała możliwość przećwiczenia zasad postępowania w przypadku nagłego zatrzymania krążenia u osoby dorosłej, dziecka oraz niemowlęcia – prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej: bezprzyrządowej oraz z wykorzystaniem (szkoleniowego) defibrylatora AED. Ponadto, uczniowie dowiedzieli się, czym jest pozycja boczna ustalona, kiedy jest stosowana oraz jak poprawnie ułożyć w tej pozycji poszkodowanego. Zaznajomili się również ze sposobami udzielania pomocy w przypadku zadławienia – podczas praktycznych ćwiczeń z dedykowaną kamizelką treningową, przekonali się, że należy podjąć zdecydowane działania, żeby usunąć ciało obce z dróg oddechowych poszkodowanego.

W szkoleniu uczestniczyło osiemnastu uczniów VIII klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaworze Soleckim.

Mamy nadzieję, że nabyta wiedza i umiejętności nie będą musiały być nigdy wykorzystywane w praktyce, ale jeżeli jednak dojdzie do sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu innego człowieka, to uczestnicy dzisiejszego spotkania będą wiedzieli, jak skutecznie działać.

– informują druhowie.

I dodają:

Dziękujemy dyrekcji PSP Jawor Solecki za zgodę na organizację szkolenia. Dołożymy wszelkich starań, żeby powtarzać podobne zajęcia w przyszłości.

Źródło: OSP Jawor Solecki.

Oby więcej takich spotkań w całym powiecie!
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*