Budowa drogi za pieniądze czyje?Facebook
Listen to this article
Czas czytania: < 1 minutę

Trwają prace związane z przebudową drogi powiatowej nr 1911W Jawor Solecki – Pawliczka – Michałów – czytamy na stornie Starostwa Powiatowego w Lipsku.

Dokładnie prace dotyczą odcinka od Jaworu Soleckiego do końca miejscowości Wyględów. W chwili obecnej wykonywana jest podbudowa pod poszerzenie istniejącej nawierzchni jezdni.

Starostwo informuje, że przebudowa wspomnianego odcinka drogi możliwa jest dzięki środkom z Rządowego Funduszu Polski Ład oraz współpracy finansowej z Gminą Sienno.

Niezaprzeczalnym faktem jest ogromna ilość środków, jaka płynie ostatnio do gmin powiatu. I z tego należy się cieszyć i gratulować urzędnikom za wnioski.

Szkoda, że Polski Ład to jeden wielki dług.
 


 

Wartość zadania wynosi: 2 331 702,24 zł w tym:

Rządowy Fundusz Polski Ład: 1 960 000,00 zł,

Gmina Sienno: 150 000,00 zł,

Środki własne Powiatu Lipskiego: 221 702,24 


 

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
13 Komentarzy

  • ale brednie, opozycja to mówiła że piniendzy nima. A tu masz, opozycja sponsorem budowy drogi. A jak jakiś pisior ma fabrykę, lub firmę to z jego podatki gdzie są płacone. Może na konto PiSu?

 1. To się nazywa rzetelne i obiektywne dziennikarstwo. Osoba pseudo-dziennikarz która nawet nie stara się ukryć swoich poglądowy politycznych,wszędzie widzi przeciwników politycznych (PiS). I dzieli Polaków na lepszych i gorszych. Mówiąc w prost że Polacy mieszkający w małych miastach czy wsiach są gorsi od tych co mieszkających w dużych miastach nie powinna pracować w lokalnej gazecie bo się nie utożsamia z tą społeczności o której i dla której pisze. Mówiąc w prost w tym artykule pseudo-dziennikarz (…).

  (…) z takim dziennikarstwem, dziennikarzami .

   • Ogólnie mówiąc wszystko.
    A tak w ogóle to kto utrzymuje tego pseud-dziennikarza, i redakcję.
    bo jeżeli jest to z pieniędzy gminy, miasta albo powiatu to są wyrzucane w błoto i lepiej było by wydać je na coś innego bardziej przydatnego Lipskiej społeczności

    • No to pokaż. Nie obrażaj. Żadnego argumentu nie masz. Daj jakieś dane, liczby.
     Nie, nikt z powiatu nam nie płaci. 🙂

     • Przecież to ty obrażasz Lipską społeczność Ze jest nieudolna , nie wykształcona i na utrzymaniu warszawiaków

      Skoro nie jesteście finansowani przez powiat Lipski to jesteście finansowani przez Ludzi , organizacje powiązane partią (PO)

      • Ale masz jakieś dane że jest inaczej? Gdzie jest obraza? Fakt to fakt. Tam nie ma informacji, że Warszawa utrzymuje Lipsko…

      • Nie jesteśmy finansowani przez żadną organizację związaną z jakąkolwiek działalnością polityczną. 🤣

 2. wystarczy jedno powiedzieć (napisać), tzw. “polski ład” finansują obywatele płacący podatki, a niestety przyznajmy się uczciwie podatki bezpośrednie płacą nieliczni w regionie. Wiem narażę się zwolennikom słusznej partii ale nie jestem zwolennikiem żadnej innej partii. Rząd zaciągnął olbrzymie pożyczki na poczet KPO i mami ludzi faktem że daje, ale niestety zapłacimy wszyscy za głupotę…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.