Dom Pomocy Społecznej w Lipsku, a koronawirus!Czas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

Starosta Lipski Sławomir Śmieciuch uspokaja mieszkańców Powiatu Lipskiego w związku z pojawiającymi się błędnymi informacjami na temat trudnej sytuacji w Domu Pomocy Społecznej w Lipsku spowodowanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.

Po przeanalizowaniu przedłożonego szczegółowego raportu dyrekcji ośrodka na temat działań w czasie pandemii oraz zasięgnięciu opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lipsku Starosta informuje, że zarówno pensjonariusze jak i pracownicy DPS przeszli badania na obecność wirusa SARS CoV-2. Wynik był negatywny. Od 11 marca 2020 r. wszyscy mieszkańcy 3x dziennie mają mierzoną temperaturę i obserwowany oddech. Do dnia dzisiejszego nie zaobserwowano objawów zachorowania wśród mieszkańców i pracowników. Zarażona pielęgniarka obecnie przebywa w domu na zwolnieniu lekarskim. Dzisiaj, 21 kwietnia 2020 r. otrzymaliśmy informację, że pielęgniarka została poddana kolejnemu badaniu pod kątem koronawirusa. Wynik testu jest negatywny.

Pani Dyrektor DPS jest w stałym kontakcie ze Starostwem Powiatowym w Lipsku oraz PSSE w Lipsku, wydaje na bieżąco zarządzenia i komunikaty zobowiązujące do reżimu sanitarnego.

Starosta Lipski składa serdecznie podziękowania pracownikom DPS za ich troskę i zaangażowanie na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców ośrodka.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lipsku.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.