Dni Lipska – fotorelacjaCzas czytania: 3 min.

20 sierpnia 2022 roku rozpoczęło się święto – XXV Jubileuszowe Dni Lipska pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego zainaugurował koncert muzyki poważnej przeplatany słowem pt.: „Romantyzm nieśmiertelny”, który odbył się w Kościele pw. Św. Trójcy.

Kwartet muzyczny „Dumka Chopina” zaskarbił sobie serca licznie zgromadzonej publiczności, wykonując wraz z Robertem Grudniem (organy) utwory dostojne, wzruszające i romantyczne z wysokiej klasy wirtuozerią. Znany wszystkim Jerzy Zelnik swoim kunsztem aktorskim na najwyższym poziomie zaprezentował poezję znaną, w sposób nietuzinkowy i zaskakujący, eksponując w niej to, co w dzisiejszych czasach jest być może najważniejsze.
Koncert dostarczył wszystkim wzruszeń i emocji, które ciężko wydobyć ze zwykłej codzienności.

Artystyczną ucztę tego dnia przypieczętował cieszący się również dużą frekwencją wernisaż prac naszych lokalnych artystów. Wszyscy, przybyli licznie goście mieli okazję obcowania z wielowymiarową sztuką plastyczną. Zaprezentowane na wystawie prace są różnorodne pod względem techniki i tematyki, wszystkie natomiast na równym, wysokim poziomie pod względem wykonania i włożonego w nie serca. Artyści biorący udział w wystawie to: Halina Lorek, Ewa Madejska, Danuta Wójcik, Jolanta Krężel, Klaudia Małek, Maria Jach, Andrzej Białecki oraz Witold Wypchło.

 

Wystawa będzie czynna cały miesiąc, więc serdecznie na nią zapraszamy!

 

21 sierpnia to drugi dzień świętowania Dni Lipska. Tym razem wydarzenie artystyczne miało plenerowy, słoneczny i wakacyjny klimat. Nie tylko pogoda, która dopisała, ale atrakcje i koncerty przygotowane przez organizatorów, czyli Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko oraz Lipskie Centrum Kultury, zgromadziły na Miejskim Stadionie Sportowym rzesze zwolenników dobrej zabawy!

Imprezę rozpoczął koncert artystów ze „Studia Piosenki Talent” z Lipskiego Centrum Kultury. Usłyszeliśmy bogaty muzyczny repertuar, który wprowadził nas w letni i miły nastrój.

Gospodarz – Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko – Jacek Wielorański, powitał gości i mieszkańców, życząc wszystkim dobrej zabawy, co stało się dobrą wróżbą na resztę wieczoru. Na scenie pojawili się również zaproszeni goście.

Po części oficjalnej, zespól „Zacznij Od Bacha – Zbigniew Wodecki Tribute Band” zagrzał serca przebojami tego kochanego przez wszystkich artysty – legendy polskiej sceny muzycznej. Niesamowici, młodzi muzycy z Krakowa zafascynowani twórczością Zbigniewa Wodeckiego, poprzez swą pasję i pracę, stworzyli muzyczny projekt i mieliśmy okazje wysłuchać wzruszającego, a jednocześnie pełnego pozytywnej energii koncertu.

Niezwykle energetyczne show to zasługa Kamili Malik, którą mogliśmy gościć na lipskiej scenie już kolejny raz. To niesamowicie charyzmatyczna, piękna artystka, wirtuoz skrzypiec w kobiecej odsłonie. Pojawiając się na scenie, wzbudziła zachwyt publiczności, pokazując, że zarówno muzyka, jak i instrument klasyczny, mogą brzmieć energetycznie również na dużej, plenerowej scenie i wzniecić muzyczny, rockowy ogień. Cały koncert pięknie splotła słowem Anna Barańska-Wróblewska.

Na scenie pojawiła się również Natalia Kosmowska – uczestniczka „Szansy na sukces” oraz „The Voice Kids” – dostarczając muzycznych uniesień swoją piękną barwą głosu i niesamowitym talentem wokalnym.

A kiedy przyszedł czas na gwiazdę wieczoru, a stadion wypełniony był po brzegi publicznością… na scenie pojawił się zespół ENEJ! Energetyczne i wysmakowane muzycznie widowisko! Folk i rock w jednej odsłonie! Zespół ENEJ to zdobywcy wielu nagród i niekwestionowana gwiazda polskiej muzyki! Tej nocy mogliśmy usłyszeć takie przeboje jak: „Kamień z napisem love”, „Skrzydlate ręce”, „Radio Hello” i wiele innych, które porwały tłum do wspólnego śpiewu i tańca!

Rozgrzani tą atmosferą, mogliśmy przetańczyć ostatnią część święta miasta przy akompaniamencie muzyki disco polo. Grał dla Lipska zespół „ODLOT” ze Śląska.

XXV Jubileuszowe Dni Lipska obfitowały w całą gamę emocji, atrakcji i artystycznych uniesień oraz oczywiście wspaniałej zabawy!

Dziękujemy mieszkańcom naszej małej ojczyzny i wszystkim odwiedzającym nas gościom, którzy wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu. Mamy nadzieje, że wrażenia ze wszystkich imprez będą Państwa rozgrzewały przez cały rok, dostarczając miłych wspomnień.

 

Źródło: LCK.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.