Dlaczego dzieci powinny uczyć się angielskiego od małego?Czas czytania: 2 min.

Jako rodzic zapewne chcesz dla swojego dziecka jak najlepiej. Masz świadomość tego, że świat staje się coraz bardziej globalny, a w związku z tym znajomość angielskiego jest coraz bardziej praktyczna. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego nauczenie swojego malucha języka obcego może być dobrą decyzją.

Wczesna nauka języka a rozwój mózgu

Jak pokazały badania, wczesna nauka języka obcego pozytywnie wpływa na rozwój mózgu u dzieci. Lekcje pozytywnie wpływają na ich zdolności poznawcze, poprawiają pamięć, a także uczą rozwiązywania problemów. Plastyczny mózg u maluchów sprawia, że te są w stanie sprawnie przyswajać nowe informacje. Dzięki temu Angielski Czas Present Perfect oraz inne wyzwania językowe nie są dla dzieci aż tak trudne do opanowania.

Rozwój umiejętności komunikacyjnych

Wczesna nauka języka obcego pozwala dzieciom na rozwijanie ich umiejętności komunikatywnych na wielu poziomach. Zauważ, że maluch poznaje nie tylko nowe słowa i zwroty, ale uczy się również wyrażania swoich myśli i uczuć. To z kolei może z czasem przełożyć się na większą pewność siebie. Do tego znajomość angielskiego sprawi, że Twoja pociecha będzie w stanie porozumieć się ze swoimi rówieśnikami z innych krajów.

Perspektywy edukacyjne i zawodowe

Posługiwanie się angielskim może być również cenną przewagą podczas procesu edukacji, jak i w późniejszej karierze zawodowej. Na etapie nauki w szkole Twoje dziecko będzie mogło brać udział w zagranicznych wyjazdach lub zdecydować się na odbycie studiów w obcym państwie. Z kolei wiele branży zawodowych także wymaga znajomości tego języka. Chcąc piastować wysokie stanowisko w międzynarodowej firmie, trzeba nastawić się na to, że komunikacja będzie odbywać się po angielsku.

Łatwiejsza nauka kolejnych języków

Naukowcy zauważyli, że opanowanie angielskiego we wczesnym wieku sprawia, że nauka kolejnych języków przychodzi łatwiej. Dziecko szybko dowiaduje się, na czym polegają struktury gramatyczne, co jest pomocne w dalszym procesie edukacji. Zauważ, że w szkołach zazwyczaj uczy się dwóch języków, więc opanowanie jednego z nich wcześniej stanowi kolejną zaletę.

Wsparcie w późniejszej nauce

Jeśli Twoje dziecko będzie znało angielski, to tak naprawdę spory kawałek świata stanie przed nim otworem. Tyczy się to również dalszej edukacji, w dodatku nie tylko tej szkolnej czy zawodowej. Wiele książek, filmów czy badań powstaje jedynie w języku angielskim. Jeśli nie będzie stanowił on bariery, wówczas Twoja pociecha będzie mieć dostęp do ogromnych pokładów wiedzy. W dodatku zyska również możliwość poznawania seriali czy podcastów, które nie posiadają polskich napisów. Pisząc w skrócie, Twoje dziecko będzie mogło obcować z całą anglojęzyczną kulturą.

Jak widzisz, argumentów za wczesną nauką angielskiego u maluchów, jest całe mnóstwo. Dodajmy również, że proces jego poznawania wcale nie musi być męczącą koniecznością. Co więcej, może być to wspaniała przygoda, która przyniesie ze sobą wiele wymiernych korzyści.

Artykuł Sponsorowany

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.