Derby powiatu: Zawisza Sienno – Krępianka RzeczniówCzas czytania: < 1 minutę

W meczu 2. kolejki Klasy A gr 1 Zawisza Sienno podejmie na własnym stadionie zespół Krępnianki Rzeczniów.

Niedzielnie spotkanie będzie pierwszym w historii meczem o ligowe punkty Zawiszy z Krępianką. Dotychczas rywalizacja tych zespołów miała miejsce tylko w meczach pucharowych i sparingowych.

Ostatni raz drużyny zmierzyły się w roku 2014. Był to mecz II rundy Pucharu Polski. Spotkanie rozegrane w Rzeczniowie miało dosyć nietypowy przebieg ponieważ piłkarze Zawiszy po 20 minutach przegrywali 0:4 by ostatecznie zwyciężyć 5:4 i awansować dalej.

Przed tygodniem obie drużyny udanie zainaugurowały nowy sezon. Podopieczni Krzysztofa Sieczki wysoko pokonali beniaminka Powałę Taczów natomiast zespół z Rzeczniowa zwyciężył na własnym stadionie Iskrę Gózd 1:0.

Faworytem dzisiejszego spotkania będzie na pewno zespół z Sienna. Chociaż mecze derbowe rządzą się swoimi prawami to inny wynik niż zwycięstwo Zawiszy będzie niespodzianką. Dodatkowym smaczkiem niedzielnego meczu będzie występ zawodników, którzy reprezentowali barwy obu drużyn. W składzie Zawiszy jest Damian Okurowski, który w minionym sezonie strzelał bramki dla Krępianki. Natomiast w kadrze zespołu z Rzeczniowa szansę na występ będą mieli Włodzimierz Łukasiak, Piotr Czaja czy Wiktor Borcuch.

Sędzią głównym niedzielnych zawodów będzie Jan Pawluk.

Zawisza – Krępianka, 28.08.2022, godz. 17:00, Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny w Siennie.

Źródło: LKS Zawisza Sienno.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.