Delegacja powiatu lipskiego na rozpoczęciu roku szkolnego w Solcu nad Wisłą oraz w Hucie!
1. września br., Starosta Lipski Sławomir Śmieciach oraz Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Lipskiego Zbigniew Ostrach uczestniczyli w rozpoczęciu roku szkolnego w dwóch szkołach: Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie.

W wydarzeniu w Solcu nad Wisłą wzięli również udział: Minister Wojciech Skurkiewicz – Sekretarz Stanu w MON oraz ppłk Jacek Zaniewski – Dowódca w 1 Dęblińskim Batalionie Drogowo-Mostowym.

Podczas inauguracji nowego roku szkolnego w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą, nie zabrakło także słów pamięci o 82. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. W związku z tym, przy pomniku obok szkoły, złożono wiązanki oraz zapalono znicze, składając hołd nauczycielom, którzy zginęli w tym latach.

Później w podziemiach szkoły nastąpiło otwarcie galerii plastycznej „HADES”. Prace zostały przygotowane przez uczniów szkoły pod opieką artysty Józefa Michałka.

Natomiast w czasie trwania wydarzenia w Hucie, Starosta Lipski omówił między innymi plany inwestycyjne, które w ciągu najbliższych kilku tygodni będą związane z Placówką (powstaną nowe, bezpieczne drogi komunikacyjne, które znacznie ułatwią codzienną pracę).

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lipsku; Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*