Debiut Jarmarku Wielkanocnego w Solcu nad Wisłą!Czas czytania: < 1 minutę

Warsztaty plastyczne i konkursy dla dzieci, darmowy poczęstunek czy występy artystyczne to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na odwiedzających I Solecki Jarmark Wielkanocny.

 

Punktualnie o godz. 10 plac przy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Solcu nad Wisłą zapełnił się tradycyjnymi przysmakami i ozdobami przygotowanymi przez szkoły, KGW oraz prywatnych przedsiębiorców. Jeżeli ktoś jeszcze nie znalazł pomysłu, jak w nadchodzące święta udekorować dom to w niedzielę mógł poszukać inspiracji wśród kolorowych stoisk.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się mszą świętą w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Solcu nad Wisłą. Część oficjalną zainicjował życzeniami dla mieszkańców i gości Burmistrz Miasta i Gminy Solec nad Wisłą Marek Szymczyk.

 

Jarmark był doskonałą okazją do ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród w konkursie na wykonanie palmy wielkanocnej. W kategorii zespołowej zwyciężyło KGW w Kolonii Wola Pawłowska, tuż za nim uplasowała się Pani Beata Matysek, zaś miejsce trzecie przypadło KGW w Przedmieściu Dalszym. W kategorii indywidualnej faworytką została Zuzanna Miaz, drugie miejsce zajął Igor Życiński, a trzecie Filip Świątek.

Atrakcją ciesząca się dużym zainteresowaniem było wielkie poszukiwanie wielkanocnych jajek, w którym udział brały całe rodziny.Tradycyjnie już wydarzenie swoimi występami artystycznymi uświetniały dzieci i Zespół Śpiewaczy Powiślacy.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Solcu nad Wisłą.

Nasz sondaż. Zagłosuj

Burmistrz ma romans z urzędniczką. Czy w takiej sytuacji powinni pracować w jednym urzędzie?

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.