Czynności kontrolne i operacyjne obszarów leśnych w Powiecie Lipskim!Czas czytania: < 1 minutę

Strażacy z Lipska przeprowadzili kontrole w Nadleśnictwach w zakresie rozpoznawania możliwości i warunków prowadzenia działań ratowniczych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej oraz przestrzegania przepisów przeciwpożarowych.

W miesiącu czerwcu zespół kontrolny Komendanta Powiatowego PSP w Lipsku składający się z oficerów i aspirantów z pionu kontrolno-rozpoznawczego, Jednostki Ratowniczo Gaśniczej i Sekcji Technicznej Komendy Powiatowej PSP w Lipsku przeprowadzili kontrole w Nadleśnictwach Marcule leśnictwo Kruki oraz Nadleśnictwie Zwoleń leśnictwo Struga w zakresie rozpoznawania możliwości i warunków prowadzenia działań ratowniczych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej oraz przestrzegania przepisów przeciwpożarowych.

 

Równocześnie w trakcie prowadzonych czynności kontrolno-rozpoznawczych, zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowych przy użyciu pojazdów bojowych będących na wyposażeniu PSP sprawdzili przebieg oraz stan dróg i dojazdów pożarowych, lokalizację, dostęp oraz stan źródeł wody do celów przeciwpożarowych w tym pobór wody z przeciwpożarowych zbiorników wodnych.

 

Jednocześnie dokonano sprawdzenia i testów łączności mobilnej ze Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lipsku. Czynności prewencyjne i operacyjne wykazały dobre zabezpieczenie przeciwpożarowe obszarów leśnych w Powiecie Lipskim.

 

Źródło: KP PSP w Lipsku (mł asp. Przemysław Iwan).
Nasz sondaż. Zagłosuj

Tak z ciekawości pytanie :)
Czy wybralibyście twórcę i naczelnego MojeLipsko.info na swojego wójta/burmistrza?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.