Czy powiat lipski otrzyma dodatkowe środki z budżetu województwa?Czas czytania: 2 min.

Aż 256 mln zł przeznaczył samorząd województwa mazowieckiego, aby pomóc lokalnym samorządom w ich inwestycjach. W subregionie radomskim i w powiecie grójeckim wsparcie otrzymają aż 22inwestycje, w tym 3 z powiatu lipskiego.

Rozbudowy i przebudowy dróg, wałów przeciwpowodziowych, modernizacje i rozbudowy obiektów szkolnych, świetlic czy miejsc sportu i rekreacji to projekty, które decyzją radnych województwa otrzymają dodatkowe środki z budżetu województwa. W sumie wsparcie otrzyma aż 150 inwestycji.

Dajemy samorządom lokalnym możliwość ubiegania się o środki na różnego rodzaju projekty infrastrukturalne. Znajdują się wśród nich m.in. drogi, mosty, szkoły, boiska czy inne ważne dla gmin i powiatów zadania. Są to często inwestycje wielomilionowe, na które samorządy same nie mogłyby sobie pozwolić.

– podsumowuje marszałek Adam Struzik.

256 mln zł na inwestycje

Instrument zadań ważnych dla zrównoważonego rozwoju to sztandarowy, a zarazem największy program wsparcia realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego. Tylko dzięki ostatniej decyzji radnych na realizację inwestycji lokalnych samorządów, władze regionu przeznaczą ponad 256 mln zł. To niebagatelna kwota, która pomoże w realizacji wielu kluczowych i społecznie wyczekiwanych inwestycji.

Wśród 22 projektów z subregionu radomskiego i powiatu grójeckiego znalazły się m.in. przebudowy i budowy dróg, zespołu szkół, budowa wału przeciwpowodziowego czy strażnicy OSP. Warto nadmienić, że to już kolejne wsparcie. Na początku roku do subregionu radomskiego trafiło 6,6 mln zł na realizację 5 projektówinfrastrukturalnych.

– podsumowuje wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Które projekty z powiatu lipskiego otrzymały wsparcie?

Łączna kwota dofinansowania dla 3 projektów realizowanych na terenie powiatu lipskiego to blisko 6,6 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na:

  • remont i modernizację sali widowiskowej Lipskiego Centrum Kultury wraz z reaktywacją nowoczesnego kina cyfrowego – 4 mln zł dofinansowania;
  • przebudowę drogi powiatowej nr 1923W Sienno-Kochanówka-Grabowiec na odc. od Sienna do końca Starej Wsi w km 0+000 do 1+530– 1,4 mln zł;
  • przebudowę i modernizację budynku ZSO w Siennie – 1,2 mln zł.

Więcej informacji na www.mazovia.pl

Artykuł promocyjny.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.